- Головна
- Новини
- Агро
- С/Г продукція
- Ринок «молочки»: продажі тримаються, але можуть обвалитися
Ринок «молочки»: продажі тримаються, але можуть обвалитися
Незважаючи на економічну кризу, в тому числі і через карантин, гроші в українців, схоже, ще не закінчилися. Принаймні молочні продукти вони купують досить активно, повідомляє Інфагро.
Відносно високі продажі свіжих молокопродуктів заводського виробництва можна пояснити і вимушеним перетіканням базарних покупців в магазини, стверджує видання. Можна припустити, що значна частина цієї категорії споживачів вже не повернеться на ринки і коли вони запрацюють в нормальному режимі.
Але все ж запаси фінансів українських покупців не нескінченні. Якщо в найближчій перспективі люди не зможуть нормально заробляти, то продажі свіжих молокопродуктів знову впадуть. Навіть зараз досить складно утримувати реалізацію на нормальному рівні, необхідно вдаватися до масових акційних розпродажів, пишуть експерти.
У середині травня в прайсах основних виробників фігурують переважно такі рівні цін:
- молоко 2,5%, плівка – 23,0-24,5 грн/л;
- кефір 2,5%, плівка – 25,5-28,0 грн/л;
- сметана 15%, плівка – 60-65 грн/кг;
- сир кисломолочний 9% – 100-120 грн/кг.
Можна припустити, що цього літа традиційного сезонного зниження продажів свіжої молочної продукції не відбудеться. Масового виїзду в відпустки цього літа, схоже, не буде, багато хто вже «відгуляв» її під час карантину.
Імпорт свіжої молочної продукції у квітні вперше перевищив експорт. У країну завезли понад 2 тис. т такої продукції, а вивезли менше 2 тис. т. При цьому експорт у порівнянні з аналогічним місяцем минулого року зменшився майже в два рази, а імпорт зріс в 2,6 рази.
Оскільки українські свіжі молокопродукти залишаються досить дорогими, влітку збільшення зовнішніх закупівель свіжих молокопродуктів продовжиться.
Як ми писали, квітневе зростання цін (на всі продукти) стало найбільшим за три роки.