Догори
Дати відгук

Ринок «молочки»: продажі тримаються, але можуть обвалитися

2 хв на прочитання20 Травня 2020, 16:18
Поділитись:

Незважаючи на економічну кризу, в тому числі і через карантин, гроші в українців, схоже, ще не закінчилися. Принаймні молочні продукти вони купують досить активно, повідомляє Інфагро.

Відносно високі продажі свіжих молокопродуктів заводського виробництва можна пояснити і вимушеним перетіканням базарних покупців в магазини, стверджує видання. Можна припустити, що значна частина цієї категорії споживачів вже не повернеться на ринки і коли вони запрацюють в нормальному режимі.

Але все ж запаси фінансів українських покупців не нескінченні. Якщо в найближчій перспективі люди не зможуть нормально заробляти, то продажі свіжих молокопродуктів знову впадуть. Навіть зараз досить складно утримувати реалізацію на нормальному рівні, необхідно вдаватися до масових акційних розпродажів, пишуть експерти.

У середині травня в прайсах основних виробників фігурують переважно такі рівні цін:

  • молоко 2,5%, плівка – 23,0-24,5 грн/л;
  • кефір 2,5%, плівка – 25,5-28,0 грн/л;
  • сметана 15%, плівка – 60-65 грн/кг;
  • сир кисломолочний 9% – 100-120 грн/кг.

Можна припустити, що цього літа традиційного сезонного зниження продажів свіжої молочної продукції не відбудеться. Масового виїзду в відпустки цього літа, схоже, не буде, багато хто вже «відгуляв» її під час карантину.

Імпорт свіжої молочної продукції у квітні вперше перевищив експорт. У країну завезли понад 2 тис. т такої продукції, а вивезли менше 2 тис. т. При цьому експорт у порівнянні з аналогічним місяцем минулого року зменшився майже в два рази, а імпорт зріс в 2,6 рази.

Оскільки українські свіжі молокопродукти залишаються досить дорогими, влітку збільшення зовнішніх закупівель свіжих молокопродуктів продовжиться.

Як ми писали, квітневе зростання цін (на всі продукти) стало найбільшим за три роки.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.