- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- Розвиток відновлювальних джерел енергії як пріоритет державної енергетичної політики
Розвиток відновлювальних джерел енергії як пріоритет державної енергетичної політики
Уряд України затвердив Стратегію розвитку розподіленої генерації на період до 2035 року.
Сьогодні в Україні діє близько десятка державних програм, спрямованих на підтримку розвитку відновлюваної енергетики. Про це заявив Міністр енергетики України Герман Галущенко у відеозверненні до учасників «Регіональної конференції з питань чистої та безпечної енергетики», організованої Atlantic Council.
Герман Галущенко зазначив, що попри втрату понад 9 ГВт потужностей через війну, Україна впровадила законодавчі заходи для розвитку ВДЕ: PPA, net-біллінг, рішення для власного споживання та гарантії походження. Також запроваджено модель контрактів на різницю (CfD) для аукціонів і ринкову систему для виробників за пільговим тарифом.
«У 2024 році Урядом схвалено Національний енергетичний і кліматичний план і Національний план дій з відновлюваної енергетики з метою досягнення 27% частки ВДЕ в загальному споживанні до 2030 року. А це означає, що існуючі 10 ГВт ВДЕ потрібно подвоїти за 5 років», - додав Міністр.
Герман Галущенко нагадав, що Уряд України затвердив Стратегію розвитку розподіленої генерації на період до 2035 року та відповідний план заходів з її реалізації до 2026 року.
Перший пілотний аукціон з ВДЕ заплановано на жовтень-листопад 2024 року із 110 МВт із загальної квоти, включно з технологіями вітрової, сонячної, біоенергетики та малої гідроенергетики.
Крім цього, запущено електронний Реєстр гарантій походження, який повністю відповідає європейським правилам і практикам. «За перший місяць роботи Реєстру створено 800 облікових записів та зареєстровано 300 об’єктів ВДЕ», - зазначив Міністр.
Очільник Міненерго також звернув увагу на успіхи України у розвитку біометанової галузі: «До повномасштабного вторгнення в Україні не було модулів для виробництва біометану. Зараз чотири компанії можуть щорічно виробляти близько 10 мільйонів кубометрів біометану».
Резюмуючи, Міністр наголосив на важливості посилення взаємної солідарності та розвитку інфраструктури, яка б дозволила інтегрувати більше ВДЕ та зміцнила енергетичну незалежність та стійкість держав регіону.
Більше новин читайте на GreenPost.