Ракоподібні відчувають біль: як їх тепер варити?
Вчені під час дослідження били крабів струмом і довели, що ті реагують на біль.
Омарів, креветок і крабів перед подачею на стіл обробляють і варять живцем. Але тепер навряд чи хтось захоче це робити. Вчені з Гетеборгського університету (Швеція) зафіксували підвищену мозкову активність та реакцію центральної нервової системи краба у відповідь на болючі відчуття за допомогою електрофізіологічних методів.
Відкриття може змінити умови утримання ракоподібних та ставлення до них. Стаття про дослідження вийшла у журналі Biology.
У 2015 році дослідники помістили 40 крабів у окремі акваріуми та спостерігали за їхньою реакцією на зовнішні подразники. Кожні 10 секунд протягом двох хвилин тварин з експериментальної групи піддавали дії електричного струму. В результаті 16 з 20 крабів почали швидко рухатися в акваріумах, а четверо зробили спробу втечі. У цей час їхнім родичам із контрольної групи нічого не загрожувала. Саме тоді дослідники вперше довели, що ракоподібні відчувають біль.
До цього вважалося, що ці безхребетні просто не мають областей мозку, відповідальних за реакцію на біль.
М'які тканини тварин - вусики, клешні та ходильні ноги - піддали механічному тиску нитками фон Фрея (нейлонові мононіти для діагностики чутливості), а також наносили на них оцтову кислоту в різних концентраціях і також зафіксували реакцію мозку.
Біологи зробили висновок, що сприйнятливість крабів до болю повинна призвести до більш гуманного поводження з тваринами. Вони закликали колег розглядати ці нові дані при розробленні нормативних актів та стандартів утримання ракоподібних.
Більше новин читайте на GreenPost.