Догори
Дати відгук

Психолог розповіла, чи є проблемою, коли дитина спить разом із батьками в ліжку

Іноді так буває, що вони вночі приходять навіть коли їм 6 і 7, а іноді і в 10 років

1 хв на прочитання31 Серпня 2022, 19:07
Поділитись:

Дитяча психологиня Ірена Пахоменко розповіла, з якого віку треба відучувати дітей спати у батьківському ліжку.

Ця проблема знайома багатьом сім'ям. І навіть якщо з вечора дитина засинає у своїй кімнаті та у своєму ліжку, вночі багато хто не проти перебратися до мами та тата.

"З півтора, максимум з двох років дитина має спати в окремому ліжку. Але іноді так буває, що вони вночі приходять навіть коли їм 6 і 7, а іноді і в 10 років", — каже експерт.

Як реагувати на таку поведінку дитини? Як би вам не було ліньки вставати або шкода перекладати дитину, потрібно встати і відвести дитину до її кімнати. При цьому можна побути з дитиною, доки вона не засне. Можливо, малюкові стало страшно, тому не залишайте його одного одразу. Після того, як дитина заснула, мама чи тато можуть повернутися до свого ліжка.

Щоб дитина відчувала, що має свій особистий простір, нехай її кімната не буде прохідною і доступною для всіх, бажано, щоб двері в дитячу завжди були трохи прикриті. Таким чином дитина почуватиметься у безпеці, водночас мама та тато зможуть доглядати за нею.

Перший рік життя дитина повинна спати в кімнаті батьків. Якщо ви не змогли вночі встати, щоб відвести дитину в її ліжко, жодної катастрофи не станеться. Найголовніше — щоб малюк з вечора звикав засипати у своєму ліжку.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.