Догори
Дати відгук

Прості правила, які допоможуть тримати апетит під контролем

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість людей із надмірною вагою та ожирінням невпинно зростає.

3 хв на прочитання01 Лютого 2025, 23:29
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Сучасна проблема переїдання стає все більш поширеною в умовах постійного стресу, надмірної роботи, незбалансованого харчування та емоційної самотності. Це явище не лише впливає на фізичне здоров’я, але й на психічний стан людини.

Переїдання характеризується споживанням їжі в обсягах, що значно перевищують потреби організму. Така поведінка часто є реакцією на стрес, втому або нудьгу, коли емоції стають основним стимулом для їжі.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість людей з надмірною вагою та ожирінням стабільно зростає, що ставить проблему переїдання в категорію серйозних загроз для здоров’я на глобальному рівні.

Чим небезпечне переїдання?

Наслідки переїдання негативно впливають на всі органи. Підшлункова залоза працює в посиленому режимі, що може призвести до розвитку таких захворювань, як цукровий діабет та панкреатит.

Серце також зазнає додаткового навантаження, змушене качати більшу кількість крові, що збільшує ризик серйозних серцево-судинних захворювань, таких як інфаркти, інсульти або ішемічна хвороба серця.

Печінка також страждає від переїдання: надмірне споживання жирів змушує її виконувати роль їх накопичувача, що може призвести до жирової дистрофії органу.

Шлунково-кишковий тракт часто не справляється з таким навантаженням, що спричиняє захворювання, як гастрит, холецистит, панкреатит та інші хронічні розлади.

Як харчуватися у міру і на здоров'я?

Фахівці Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб рекомендують дотримуватися простих правил, які допоможуть уникнути переїдання.

  1. Режим харчування. Регулярні прийоми їжі в один і той самий час допомагають контролювати апетит і запобігати неконтрольованим перекусам.
  2. Контролюйте розмір порцій, по можливості використовуйте менші тарілки, щоб уникати переїдання та ретельно плануйте кількість їжі, яку споживаєте.
  3. Їжте повільно, давайте мозку час, щоб відчути насичення. Повільне пережовування їжі сприяє кращому травленню та контролює кількість спожитого.
  4. Вживайте більше води, тому що інколи спрагу можна сплутати з голодом, а склянка води перед їжею допоможе зменшити апетит.
  5. Зосереджуйтеся на їжі – уникайте їжі перед телевізором, комп’ютером або телефоном. Уважне харчування допоможе краще контролювати кількість їжі.
  6. Обирайте здорові перекуси – замість шкідливої їжі надавайте перевагу овочам, фруктам, горіхам або йогурту. Це зменшить бажання з’їсти щось калорійне.
  7. Уникайте емоційного харчування, спробуйте навчитися розпізнавати, коли ви їсте через емоції, а не через голод. Замість їжі спробуйте прогулянку, медитацію або розмову з другом.
  8. Спіть достатньо, тому що недосипання може підвищувати рівень гормону голоду – греліну та знижувати рівень гормону насичення – лептину.
  9. Плануйте прийоми їжі, а саме продумане меню на день допомагає уникнути спонтанного переїдання. Приготування їжі вдома дає змогу контролювати її склад і калорійність.

Проконсультуйтеся з фахівцем, якщо переїдання стає систематичною проблемою, зверніться до дієтолога або психолога, які допоможуть знайти ефективне рішення.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Фото: ілюстративне / iStock
Вчені вперше зафіксували приладами мікроциркуляцію пластику в мозку
2 хв на прочитанняВчора
Фото: лабораторні дослідження / Science direct
Через сперму чоловіки можуть передавати 9 вірусів навіть після одужання
2 хв на прочитанняВчора
Зображення згенеровано ШІ
Прорив у репродуктивній біології: науковці створили «двотатових» мишенят
1 хв на прочитанняВчора
Зображення згенеровано ШІ
Вражає людей, тварин і навіть рослини: аспергільоз — що це за хвороба та чому вона небезпечна?
2 хв на прочитанняВчора
Польські психологи з'ясували, яка риса точно відлякає більшість романтичних партнерів
1 хв на прочитання31 Січня 2025
Мін'юст приголомшив темпами скорочення населення в Україні
1 хв на прочитання31 Січня 2025
Алергікам не чіпати: у США відкликають партію чипсів Lay's, в які потрапило молоко
1 хв на прочитання31 Січня 2025
Безоплатно, але не все: в НСЗУ розповіли, на що можуть розраховувати пацієнти у 2025 році
3 хв на прочитання31 Січня 2025