Догори
Дати відгук

Програма медичних гарантій — 2021: які безоплатні медичні послуги може отримати дитина

На які державні консультації, обстеження та госпіталізацію має право дитина.

2 хв на прочитання01 Червня 2021, 15:03
Фото: Медичний центр «Ліана» Фото: Медичний центр «Ліана»
Поділитись:

Серед 31,2 млн українців, які мають декларації з лікарями первинки, — 6,7 млн дітей. З них 1,9 млн — віком до 5 років і 4,8 млн — від 5 до 17 років. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я.  

Право дитини на якісні та доступні медичні послуги є одним із ключових для державної політики цивілізованої країни. Кожна дитина в Україні може отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій.

До неї увійшли найважливіші медичні послуги — консультації, обстеження, госпіталізації, операції, реабілітація, екстрена допомога та ін. 

Наприклад:

  • медична допомога при народженні. Це пріоритетна послуга, яку цілком покриває Програма медичних гарантій;
  • вакцинація згідно з Національним календарем щеплень;
  • перелік послуг на первинному рівні надання медичної допомоги;
  • консультації вузьких спеціалістів за електронним направленням лікаря первинки;
  • невідкладна та планова стоматологічна допомога;
  • стаціонарна допомога, включно з операціями за потреби, та інші.

Для пацієнтів усі ці послуги безоплатні від народження та до досягнення повноліття.

у ЦГЗ зазначають, що провідником у медичній системі та менеджером здоров’я для дитини і її батьків буде сімейний лікар чи педіатр. З ним батьки можуть підписати декларацію одразу після народження дитини.  

Завдяки сервісу є-Малятко перший медичний висновок формує лікар у пологовому будинку. Це електронний документ, який містить інформацію про малюка та є підтвердженням його народження. Коли батьки обиратимуть педіатра для дитини, її дані вже будуть в електронній системі — це прискорює підписання декларації.

А лікар буде одразу в курсі стану здоров’я дитини. На сьогодні сформовано майже 150 тис. медвисновків про народження дитини.

Декларацію із сімейним лікарем чи педіатром укладають батьки або опікуни дитини. Серед 31,2 млн українців, які мають декларації зі своїми лікарями, 6,7 млн дітей. З них 1,9 млн — віком до 5 років і 4,8 млн — від 5 до 17 років. 

Дитина, якій виповнилося 14 років, за наявності паспорту може обрати собі лікаря та подати декларацію самостійно. За дитину, якій не виповнилося 14 років, декларацію підписує хтось із батьків або інший законний представник.

Декларацію можна укласти з педіатром або із сімейним лікарем. Педіатра обрали 3,4 млн пацієнтів до 17 років, сімейного лікаря — 3,3 млн.

Нагадаємо, що в Україні працює понад 22 тис. лікарів первинної ланки.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.