Догори
Дати відгук

Сьогодні Всесвітній день сімейного лікаря

В Україні працює понад 22 тис. лікарів первинної ланки.

1 хв на прочитання19 Травня 2021, 15:31
Фото: Адоніс Фото: Адоніс
Поділитись:

19 травня відзначається Всесвітній день сімейного лікаря. В Україні майже 30 млн млн пацієнтів обрали свого сімейного лікаря. В 1570 закладах первинки, які мають договір із НСЗУ, 22 836 лікарів надають первинну допомогу дітям і дорослим. 

Вони виписали понад 16 млн е-рецептів на «Доступні ліки» та видали понад  287 тис. електронних направлень пацієнтам. Про це повідомляє Національна служба здоров'я України.

«Сьогодні ми побачили, наскільки важливими є сімейні лікарі в житті кожної родини. Вони стали ще ближчими. Більше, ніж фахівцями. Партнерами на шляху здоров'я. Тими, кому довіряють. Виявити симптоми коронавірусної хвороби та скерувати подальший маршрут пацієнта. Надати консультацію, виписати рецепт на «Доступні ліки», зробити вакцинацію, направити на обстеження — це все про сімейного лікаря. Від імені команди Національної служби здоров’я дякую всім фахівцям та фахівчиням, які працюють у сімейній медицині та дбають про пацієнта!», — сказала очільниця НСЗУ Оксана Мовчан.

У НСЗУ повідомили, що в Україні сьогодні понад 22 тисячі лікарів ПМД у законтрактованих закладах надають первинну допомогу дітям і дорослим. Серед них 15 155 сімейних лікарів, 4452 — педіатрів, 3284 — терапевтів.

Статистика свідчить, що працювати лікарем на первинній ланці вирішують найчастіше саме жінки, їх — 18 567, а чоловіків — 4302.

Нагадаємо, що «Доступні ліки» поповнилися новими препаратами. 

29,2 млн пацієнтів млн обрали свого лікаря у комунальних закладах, 347 тис. — у приватних, 330,4 тис. — серед лікарів-ФОП.  До речі, як ФОП зареєстровані 308 лікарів первинної ланки.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.