Всі знають, що деякі продукти, які ми вживаємо в їжу, бувають шкідливими для нашого здоров'я. Однак, деякі з них згубно впливають саме на нирки.
Авокадо часто хвалять за його численні поживні якості, в тому числі корисні для серця жири, клітковину і антиоксиданти. Хоча авокадо зазвичай є здоровим доповненням до раціону, людям із захворюваннями нирок, можливо, слід уникати їх.
Це тому, що авокадо є дуже багатим джерелом калію. Один авокадо середнього розміру містить колосальні 690 мг калію.
Зменшуючи розмір порції до однієї четвертої авокадо, люди з захворюванням нирок можуть як і раніше включати цю їжу в свій раціон, а також при необхідності обмежувати калій.
Авокадо, включаючи гуакамоле, слід обмежувати або уникати на нирковій дієті, якщо вам сказали стежити за вживанням калію. Однак пам'ятайте, що у різних людей різні потреби, і головне, що потрібно враховувати, - це ваша загальна дієта і цілі щодо здоров'я
Вибір правильного хліба може збити з пантелику людей із захворюванням нирок. Часто здоровим людям рекомендується цільнозерновий хліб замість рафінованого білого мучного хліба.
Цільнозерновий хліб може бути більш поживним вибором, в основному через більш високий вміст клітковини.Проте, білий хліб, а не цільнозерновий зазвичай рекомендується людям із захворюванням нирок.
Це через вміст в ньому фосфору і калію.Чим більше в хлібі висівок і цільнозернових, тим вище вміст фосфору і калію.
Наприклад, 30-грамова порція цільнозернового хліба містить близько 57 мг фосфору і 69 мг калію. Для порівняння, білий хліб містить всього 28 мг фосфору і калію.
Зверніть увагу, що більшість хліба і хлібобулочних виробів, незалежно від того, є вони білими або цільнозерновими, також містять відносно високу кількість натрію.
Як і хліб з цільної пшениці, коричневий рис являє собою цільнозернові продукти з більш високим вмістом калію і фосфору, ніж його аналог з білого рису.
Одна чашка вареного коричневого рису містить 150 мг фосфору і 154 мг калію, а 1 чашка вареного білого рису містить тільки 69 мг фосфору і 54 мг калію.
Можливо, вам вдасться включити коричневий рис в ниркову дієту, але тільки якщо порція буде контролюватися і збалансована з іншими продуктами, щоб уникнути надмірного щоденного споживання калію і фосфору.
Булгур, гречка, перловий ячмінь і кускус - це поживні зерна з низьким вмістом фосфору, які можуть стати хорошою заміною коричневому рису.
Банани відомі високим вмістом калію. Хоча в них від природи мало натрію, 1 середній банан забезпечує 422 мг калію.
Якщо вас проінструктували обмежити споживання калію, це може бути важко, якщо банан є основним продуктом повсякденного харчування. На жаль, багато інших тропічних фруктів також мають високий вміст калію.
Однак ананаси містять значно менше калію, ніж інші тропічні фрукти, і можуть бути більш підходящою, але смачною альтернативою.
Молочні продукти багаті різними вітамінами і поживними речовинами. Вони також є природним джерелом фосфору і калію і хорошим джерелом білка. Наприклад, 1 склянка (240 мл) цільного молока містить 222 мг фосфору і 349 мг калію.
Тим не менш, вживання занадто великої кількості молочних продуктів в поєднанні з іншими продуктами, багатими фосфором, може завдати шкоди здоров'ю кісток у людей із захворюваннями нирок.
Це може здатися дивним, оскільки молоко і молочні продукти часто рекомендуються для зміцнення кісток і здоров'я м'язів. Однак, коли нирки пошкоджені, надмірне споживання фосфору може викликати накопичення фосфору в крові, який може витягувати кальцій з ваших кісток. Це може з часом зробити ваші кістки тонкими і слабкими і підвищити ризик їх перелому або перелому.
Молочні продукти також багаті білком. Одна чашка (240 мл) цільного молока забезпечує близько 8 грамів білка. Може бути важливо обмежити споживання молочних продуктів, щоб уникнути накопичення білкових відходів в крові.
Альтернативні молочні продукти, такі як незбагачене рисове молоко і мигдальне молоко, містять набагато менше калію, фосфору і білка, ніж коров'яче молоко, що робить їх хорошою заміною молока при нирковій дієті.
Хоча апельсини і апельсиновий сік, можливо, найбільш відомі своїм вмістом вітаміну С, вони також є багатими джерелами калію.
Один великий апельсин (184 грами) містить 333 мг калію. Крім того, в 1 склянці (240 мл) апельсинового соку міститься 473 мг калію. Враховуючи вміст в них цієї речовини, апельсини і апельсиновий соку, ймовірно, слід уникати людям, у яких проблеми з нирками.
Виноград, яблука і журавлина, а також відповідні соки - все це хороші замінники апельсинів і апельсинового соку, оскільки вони мають більш низький вміст калію.
Соління, оброблені оливки і приправи - все це приклади в'ялених або маринованих продуктів. У засолюванні цих продуктів додають велику кількість солі.
Наприклад, один спис для розсолу може містити більше 300 мг натрію. Аналогічним чином, в 2 столових ложках солодкого маринаду міститься 244 мг натрію. Оброблені оливки також мають тенденцію бути солоними, оскільки вони в'ялені і ферментуються, щоб смак був менш гірким. П'ять зелених маринованих оливок містять близько 195 мг натрію, що становить значну частину денної норми тільки в невеликій порції.
Багато продуктових магазинів продають маринади, оливки і приправи зі зниженим вмістом натрію, які містять менше речовини, ніж їх традиційні аналоги. Однак навіть купуючи їх, варто стежити за своїми порціями.
Помідори - ще один фрукт з високим вмістом калію, який може не відповідати вимогам ниркової дієти. Їх подають в сирому або тушкованому вигляді і часто використовують для приготування соусів. Всього в 1 чашці томатного соусу може міститися більше 900 мг калію.
На жаль для тих, хто дотримується ниркової дієти, помідори зазвичай використовуються в багатьох стравах. Вибір альтернативи з більш низьким вмістом калію багато в чому залежить від ваших смакових уподобань. Однак заміна томатного соусу на соус з смаженого червоного перцю може бути не менш смачною і забезпечувати менше калію на порцію.