Почервоніння і виділення з очей: Києвом поширюється інфекція, що вражає і дітей, і дорослих — що говорять лікарі
Зараження відбувається переважно повітряно-крапельним шляхом при кашлі та чханні.
Протягом останніх кількох тижнів багато киян скаржаться на погіршення самопочуття, яке супроводжується почервонінням і гнійними виділеннями з очей, не пов’язаними із сезонними алергіями. Крім того, серед симптомів — біль у горлі, слабкість і підвищення температури. Про це розповідає Комерсант Український.
Імунолог, директор інституту біохімії імені Палладіна Сергій Комісаренко пояснив, що такі симптоми характерні для кон’юнктивіту, зокрема аденовірусного, який є інфекційним захворювання слизової оболонки очей.
«Якщо людина заражена вірусом — аденовірусом, який живе на оболонках очей — то, ясна річ, буде запалення. Зараження аденовірусними кон’юнктивітами відбувається як правило повітряно-крапельним шляхом. Але іноді як то буває починають свербіти очі — люди труть руками очі, а руки забруднені й так переноситься», — пояснив він.
Діагноз аденовірусного кон’юнктивіту встановлюється за характерною клінічною картиною, а також мазком і посіву методом виключення.
«Досвідчений лікар одразу може сказати з клінічної картини. Якщо це масово, а не поодинокі випадки — мова про інфекцію, яка широко розповсюджується, тож раджу звертатися до лікарів. Інфекція може супроводжуватися нежитем, головним болем, слабкістю. Але тут все залежить від того який це вірус і де він знаходиться. Але, як правило, він вражає лише очі. Однак очі у нас безпосередньо пов’язані з головним мозком, отут є небезпека певна. Між іншим, коронавірусне захворювання часто потрапляло до мозку через ніс або через очі», — зазначив імунолог.
Сімейний лікар також пояснив, що спалахи аденовірусного кон’юнктивіту спостерігаються у весняно-осінній період і найчастіше в дитячих колективах — школах і дитсадках.
Спочатку з’являються нежить, головний біль, кашель, біль у горлі, слабкість, озноб, біль у животі, підвищення температури. Потім починається запалення слизової оболонки очей, розвивається кон’юнктивіт, але перебігає він легше, ніж у дорослих.
Зараження аденовірусними кон’юнктивітами відбувається повітряно-крапельним шляхом при кашлі та чханні, рідше — при безпосередньому потраплянні збудника на слизову оболонку очей.
Більше новин читайте на GreenPost.