Догори
Дати відгук

Під Чорнобилем оселилися небезпечні для людей тварини (фото)

Щоправда, такими вони здаються лише на перший погляд

2 хв на прочитання06 Листопада 2020, 17:47
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

У Чорнобильській зоні відчуження восени можна натрапити на тварин, які з першого погляду жахають. Але, як стверджують співробітники Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, вони не загрожують відвідувачам Зони.

Незважаючи на те, що вже в кінці вересня змії шукають притулку для зимової сплячки, на початку листопада в заповіднику вдалося натрапити на мідянок. Один із гладких полозів грівся на зруйнованій заасфальтованій дорозі, а інший обвивав гілляку дерева. 

Часто гості заповідника плутають спокійних і неотруйних для людини мідянок з гадюками та намагаються їм зашкодити, або й вбити. Науковці, що працюють на цих територіях, та лісівники категорично не радять чіпати тварин без потреби. Тим паче, що першою мідянка ніколи не буде нападати, якщо не відчуває небезпеку.

Біля відселеного у 80-х роках минулого сторіччя села Розсоха часто можна зустріти оленів-самців. Тварини чутливо реагують на будь-які звуки , що долинають до їх вуха: кроки пішоходів та гуркіт шин нечисленних авто, які тут проїжджають вряди-годи. З першого погляду може здатися, що лось, який вийшов на узбіччя дороги чи й став посеред неї, хоче великими рогами пошкодити машину.

Лісівники, які не один рік спостерігають за цими тваринами, кажуть, що лосів більше цікавить природа звуку, ніж перспектива бійки. Через свої розміри вони почуваються впевнено поруч із людиною та не відчувають страху, який би спонукав їх застосовувати до відвідувачів заповідника агресію.

Нагадаємо, що на території заповідника живуть не лише ці звірі. Нещодавно стало відомо про унікальне лоша, яке народилося під Чорнобилем. Це нащадок коня Пржевальського та домашньої кобили. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.