Догори
Дати відгук

Перший сніг не припинить осіннє загострення психічного стану – психіатр

Хоча загалом узимку депресивна симптоматика знижується

1 хв на прочитання21 Листопада 2020, 11:34
Поділитись:

Зазвичай у психіатрів «жнива» починаються у вересні-жовтні – на цей період припадає початок осіннього загострення психічного стану, розповів психіатр Геннадій Зільберблат у своєму інтерв’ю GreenPost.

Але хоча цього року метеорологічне літо затягнулося, у психіатрів «сезон» стартував вчасно – адже їхні пацієнти реагують не лише на погоду, а й на сезон, зокрема на скорочення світлового дня.

«Субдепресивний чи депресивний стан може настати не лише тоді, коли опале листя вкрило землю, а й тоді, коли просто дні стали коротшими, ночі довшими, і погода похмура.

Тоді світ стає для наших пацієнтів сірим, немилим, нерадісним», – розповідає психіатр.

Геннадій Зільберблат відкидає версію, що осіннє загострення саме собою минає, коли випадає сніг.  Психіатр розповідає, що у декого сезонне загострення може тривати й далі – аж після того, як мине Новий рік та Різдво, стан починає поліпшуватися.

Хоча загалом із настанням зими депресивна симптоматика знижується, і медикаментозну терапію можна зменшити.

«Є люди, які постійно приймають у цей період певні препарати, котрі поліпшують настрій, мають антидепресивний ефект. Але слід пам’ятати, що частина з них має снодійний ефект, тому вживати їй треба перед сном. Деякі препарати формують звикання, тому їхні групи треба міняти», – пояснює психіатр.

Раніше ми розповідали, як психіатр пояснює, чому восени зазвичай активна людина стає дещо пасивною.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost