П’ять причин застеляти ліжко вранці й одна причина цього не робити
Корисно не лише для здоров’я, а й для сімейного бюджету.
Заправляти ліжко після сну варто не лише з естетичного погляду - для цього ритуалу є вельми наукові обґрунтування, інформує Ukr.Media.
Добре спати
Американська асоціація сну провела дослідження, під час якого з'ясувалося: люди, які застеляють ліжко щодня, висипаються краще, ніж усі інші. У дослідженні брали участь 1,5 тисячі осіб, з яких не скаржилися на сон: понад 40 % — прихильники затишку у домівці і 37 % — любителі творчого безладу.
Поліпшити інші сторони життя
Не існує незначних звичок: не важливо, чи медитує людина, чи щодня заправляє ліжко. Будь-який постійний ритуал привчає людину до дисципліни і самоконтролю, що позитивно впливає на «сусідні» ділянки: на відносини з близькими, кар'єрне зростання, добробут і інше.
Продовжити термін використання постільної білизни
Американський дослідницький інститут домоведення радить ретельно заправляти ліжко щодня. Через це зменшується кількість складок і заломів на подушках, простирадлах, ковдрі, що подовжує термін служби постільної білизни. Ця проста звичка значно заощаджує сімейний бюджет: адже ми знаємо, що гарні комплекти коштують недешево.
Порядок у спальні — порядок у голові
Психологи, що займалися дослідженням взаємозв'язку між чистотою у будинку і психологічним здоров'ям, виявили, що застелене ліжко — перший крок до порядку у спальні і домівці. Відомо, що багато психічних проблем (наприклад, депресія) лікуються очищенням фізичного простору навколо людини. Таким чином, заправляючи ліжко, ви позбавляєтеся від внутрішнього безладу.
Боремося з безсонням
Експерти з Північно-Західного Університету у США вважають, що заправлене ліжко допомагає боротися з безсонням. Як це діє: під час лікування розладу сну неврологи рекомендують лягати у ліжко лише для нічного відпочинку. Якщо ліжко охайно заправлене, людина не буде сідати на нього, щоб попрацювати чи щось переглянути у телефоні. Згодом сформується рефлекс, що ліжко — це місце для сну.
Однак існують і противники порядку у спальні: ентомологи та зоологи з Кембриджа стверджують, що неприбрана постіль робить нас здоровішими, оскільки запобігає розмноженню пилових кліщів. Ці «звірі» є причиною розвитку астми, алергії, хронічної закладеності носа. Комахи вважають за краще жити у вологому середовищі, яке провокує заправлене ліжко.
Нагадаємо, це майже магія: ось чому науковці наполягають на щоденному застелянні ліжка.