Догори
Дати відгук

П’ять міфів про розлади харчової поведінки: коли все може виявитися набагато гірше, ніж видається на перший погляд

Суїцид, інсульт, серцевий напад, кишковий дистрес, пошкодження мозку — це не жарти.

2 хв на прочитання06 Листопада 2021, 13:00
Поділитись:

Розлади харчової поведінки є небезпечними і мають високий рівень смертності, і ні соціальна страта, ні вік, ні маса тіла від цього не страхують. Сайт courses.lumenlearning спростовує п’ять поширених міфів про розлади харчової поведінки.

Міф №1. Лише жінки можуть мати розлад харчової поведінки. За даними американської Національної асоціації харчових розладів, 10 мільйонів чоловіків і хлопчиків у США потерпають від розладу харчової поведінки. Розлади харчової поведінки вражають людей різних етнічних та соціально-економічних груп, віку, статі, маси тіла.

Міф №2. Ви за зовнішнім виглядом можете визначити, що хтось страждає на розлад харчової поведінки. Нервова анорексія — це розлад харчової поведінки, при якому людина необґрунтовано обмежує споживання їжі, щоб запобігти набору ваги. Люди, які потерпають від цього розладу, можуть здаватися надзвичайно худими, але це може бути результатом тривалої боротьби з цим розладом. Інший найпоширеніший розлад харчової поведінки, нервова булімія, використовує переїдання та очищення для контролю ваги. Ці люди можуть виглядати здоровими попри внутрішні пошкодження.

Міф №3. Лише зовнішні впливи, такі як тиск однолітків або спотворені фізичні образи, можуть викликати розлад харчової поведінки. Причину розладу харчової поведінки важко визначити, але дослідження, проведене Національним інститутом здоров’я, показує, що генетичні, психологічні, поведінкові, біологічні та соціальні фактори можуть підвищувати ризик.

Міф №4. Розлади харчової поведінки це вибір. Люди не вирішують мати розлад харчової поведінки, так як вони можуть їсти тільки овочі чи рибу. Розлади харчової поведінки зумовлені складною взаємодією генетичних, біологічних, поведінкових, психологічних і соціальних факторів.

Міф №5. Розлади харчової поведінки насправді не є серйозною проблемою. Деякі дослідження показали пряму кореляцію між розладами харчової поведінки та спробами самогубства. Якщо їх не лікувати, розлади харчування можуть викликати дисбаланс електролітів, що може призвести до інсульту або серцевого нападу, кишкового дистресу, пошкодження мозку та поліорганної недостатності.

Також ми розповідали, як можна подолати булімію: радить фітнес-тренер.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.