Проблеми роботи щитовидної залози входять до списку найбільш поширених порушень здоров'я. Від цього органу залежить вироблення гормонів, що відповідають за стан тканин, рівень енергії і нервову систему в цілому. Знання симптомів, що вказують на нестабільну функціональність органу, допоможе вчасно почати лікування і виправити ситуацію.
Втома, почуття виснаження при найменших діях - головна рання ознака, що попереджає про те, що зі здоров'ям не все гаразд. Нерідко причиною симптому є нестача йоду в організмі, який і провокує порушення в щитовидці. Так що важкі ранкові підйоми, швидка стомлюваність - привід сходити до лікаря
Тривожність. Гіпертиреоз часто стає причиною занепокоєння. Зазвичай тривожність з'являється раптово, людині стає важко тримати емоції під контролем. Якщо подібні проблеми вас не турбували і виникли несподівано, варто якомога швидше перевірити щитовидну залозу.
Тремор Ще одна ознака нездорової щитовидки - тремтіння в руках. Вона виникає при гіпертиреозі через підвищений тиск, що переростає в занепокоєння. Якщо ви часто помічаєте у себе подібну недугу, слід негайно звернутися за допомогою.
Різка зміна ваги. Раптове збільшення ваги говорить про неправильну функціональності щитовидки. Виробляється недостатньо енергії, організм не справляється з спалюванням калорій, тому вага підвищується. У зворотному випадку, коли метаболізм витрачає занадто багато енергії, вага знижується. Таке схуднення зовсім не приємна подія. Варто обстежити своє здоров'я, щоб вчасно виявити порушення.
Озноб Почуття холоду як в теплому приміщенні, так і в холодному теж може бути викликано проблемами з щитовидною залозою. Через зниження тиску порушується кровообіг і в підсумку з'являється озноб. Не ігноруйте цей показник! Обов'язково сходіть до лікаря-ендокринолога, щоб перевірити здоров'я.
Проблеми з концентрацією уваги. Гіпертиреоз, спровокований надмірним виробленням гормонів щитовидної залози, часто впливає на уважність людини. Наслідками недуги можуть виявитися неуважність і забудькуватість. Тому не поспішайте списувати проблеми з концентрацією на втому. Краще подумайте, не виявлялися у вас які-небудь інші зазначені симптоми. Якщо так, то варто перевірити своє здоров'я у фахівця.
Залежно від віку добова потреба в йоді складає від 90 до 300 мкг (1 мкг = 1 мільйонна частина грама, 10–6 г).
У МОЗ говорять, що для жінок добова норма йоду становить 150–300 мкг, а для чоловіків — до 300 мкг.
Норми споживання йоду для дітей:
Більшість мешканців України щодня споживає лише 40–80 мкг йоду на добу. У зоні найбільшого ризику — Західна Україна та Чернігівська область, де споживання йоду найменше.
Створити надлишок йоду в організмі досить складно, оскільки 95–98% йоду, що надходить в організм, виводиться із сечею, а 2–5% — через кишківник. Експерти ВООЗ вважають безпечною дозу йоду в 1 000 мкг (1 мг) на добу.
За все життя людина споживає близько 3–5 г йоду — приблизно одну чайну ложку.
Щоб уникнути йододефіциту, до щоденного раціону слід включити такі продукти:
Джерело: moirebenok.ua, doctorpro.ua, gormonia.com.
Як відомо, є способи, як вилікувати щитовидку без лікарів.