Як не зашкодити імунітету дитини
Ці методи дадуть змогу не тільки підтримувати захисні сили організму на потрібному рівні, але й підвищувати їх.
У новонароджених імунітет підтримується завдяки материнському молоку. Дитина отримує з материнським молоком антитіла, лейкоцити, пробіотики, які своєю чергою створюють середовище для розмноження корисних бактерій у кишківнику та захист від патогенних мікроорганізмів.
Важливою для формування імунітету дитини є вакцинація.
Для підтримання корисної флори в кишківнику особлива увага приділяється харчуванню малюка. Важливо розуміти, що солодощі, фаст-фуд спричиняють зменшення корисної мікрофлори, розвиток запального процесу у слизовій і підвищене поглинання токсинів та алергенів.
Часті прогулянки на свіжому повітрі та дотримання режиму сну. Забезпечення гармонійного оточення вдома пов’язані із задовільним психоемоційним станом здоров'я дитини.
Крім «очищення» домівки від стресових ситуацій, вона має бути «чиста» від вірусів, бактерій та інших патогенних збудників. Дезінфекція повітря може відбуватися у присутності дитини.
Фізична активність позитивно впливає на кровообіг і загартовування. Відмітимо, що загартовування— це не лише обливання прохолодною водою, також сюди належать сонячні та повітряні ванни.
Питанням вітамінотерапії, в тому числі дозування вітаміну D, який є необхідним у періоди відсутності активного сонця, має займатися винятково лікар-педіатр.
Також не забуваємо, що в умовах пандемії знизити ризики зараження, як COVID-19, так і іншими інфекційними захворюваннями дасть змогу дотримання гігієни рук, носіння масок, дезінфекція іграшок від бруду після гри на вулиці тощо. Ці методи допоможуть не тільки підтримувати захисні сили організму на потрібному рівні, але й підвищуватимуть їх.
Пам'ятайте, що самостійне призначення дитині медикаментозних препаратів і різних вітамінних добавок, імуностимуляторів може тільки нашкодити. Якщо ви спостерігаєте погіршення самопочуття — сповістить лікаря-педіатра.
До слова, є сім овочів, які дають організму добову норму вітамінів.