Оптимальний час для сніданку: дієтолог розповідає, коли їжа стає найкориснішою для здоров’я
Пропускати сніданок шкідливо для здоров'я та фігури, а сідати за стіл найкраще в першу годину після пробудження.
Сніданок називають найкориснішим і найважливішим прийомом їжі. Від нього багато в чому залежить, як ви почуватиметеся протягом дня і скільки всього зможете встигнути. Але важливо не тільки, що їсти вранці, а й о котрій.
Фахівці стверджують: пропускати сніданок шкідливо для здоров'я та фігури, а сідати за стіл найкраще в першу годину після пробудження. Однак будильник у всіх спрацьовує у різний час, тому складно зрозуміти, який час для сніданку найоптимальніший. За словами лікаря-дієтолога Марини Студенікіної, снідати найкраще в проміжку між 6 і 9 годинами ранку.
«Це час для ендокринної регуляції органів травлення: шлунка, жовчновидільної системи, тонкого та товстого кишечника, а також сфінктера Одді, який регулює надходження жовчі до дванадцятипалої кишки. З іншого боку, підвищується активність перистальтики кишечника. А це означає, що вживати їжу в цей період — фізіологічніше, оскільки вона найкраще обробляється травними ферментами та жовчю. Також стимулюється скорочення гладкої мускулатури кишківника, що сприяє очищенню товстого кишківника», — розповідає дієтолог.
Починати ранок фахівець радить зі склянки теплої чи гарячої води — її треба випивати поступово, невеликими ковтками за півгодини до сніданку.
«Вода зранку сприяє розслабленню сфінктерів травного тракту, сфінктера Одді, звільненню жовчного міхура від жовчі, що накопичується там за день і ніч. Так ми готуємо наш травний тракт до прийому їжі, щоб організм зміг краще засвоїти їжу, жири, жиророзчинні вітаміни. Крім того, жовч зменшує кількість патогенної флори, для якої вона є згубною», — пояснює Марина Студенікіна.
Також ми розповідали, чому не можна пропускати сніданок: лікар називає 5 причин.