Догори
Дати відгук

Обприскування від шкідників восени: коли, чим і що

Шкідники у вашому саду приготувалися зимувати, але їм можна завадити.

2 хв на прочитання28 Жовтня 2022, 16:38
Поділитись:

Збудників хвороб і шкідників варто знищувати пізнім (наприкінці жовтня — на початку листопада) обприскуванням дерев, кущів і ґрунту під ними розчином будь-якого мінерального добрива високої концентрації. Про це розповідає Koon.

Найпростіше для такого обприскування скористатися сечовиною (карбомідом), узявши 500-700 г добрива на 10 л води — це добриво легко розводиться в холодній воді. Якщо у вас немає мінеральних добрив, скористайтесь кухонною сіллю, але солі знадобиться 1 кг на 10 л води.

Починати треба з гілок, оскільки саме там відклала яйця попелиця. Потім обприскайте всі гілочки, їхні розвилки, оскільки в розвилках і тріщинах кори зимує багато шкідників. Ретельно обприскуйте стовбури та стебла.

Обприскувати слід не тільки надземну частину, а й ґрунт під посадками. В опалому листі, під ним і в верхньому шарі ґрунту теж зібралися зимувати шкідники. При обприскуванні розчином такої високої концентрації ви їх знищите.

Чому обприскування дерев слід проводити наприкінці осені? Тому що рослини до цього часу повинні піти на спокій, а хітинові покриви шкідників, що зимують, ще недостатньо зміцніли. Мінеральне добриво проникне всередину організму шкідника, порушиться сольовий обмін — і шкідник загине, а рослині під час спокою ви шкоди не завдасте. Безумовно, влітку таке обприскування не можна робити, воно викличе хімічний опік.

Повторно обприскування концентрованим розчином мінерального добрива слід зробити ранньою весною, до початку сокоруху. Підвищені дози мінеральних добрив є згубними не тільки для шкідників, а і для спор збудників грибних хвороб. При обприскуванні (не поливі) у ґрунті не накопичується підвищена доза мінеральних елементів.

Після закінчення сокоруху можна провести захід з очищення стовбурів і скелетних гілок дерев від лишайників. Для цього треба їх обприскати 7-10%-ним розчином залізного купоросу (приблизно 3 столові ложки без верху на 1 л води). Буквально за 3–4 дні лишайники обпадуть самі. Таке обприскування в жодному разі не можна робити під час вегетації.

Наприкінці жовтня — на початку листопада полийте всі грядки, що звільнилися, зокрема й у теплицях, розчином «Фітоспорину». Бактерія-хижачка, що живе в ньому, буде ще довгий час знищувати збудників грибних і бактеріальних хвороб, бо гине вона лише при -20 °С. Під сніговим покровом вона чудово зберігається і продовжує жити та працювати у ґрунті.

Також ми вже розповідали, чим і коли обприскувати чагарники та дерева восени.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: AP Photo/Eric Gay
«Повінь, яка буває раз на сто років»: у Техасі загинули щонайменше 24 людини, десятки зникли безвісти (ФОТО)
2 хв на прочитання17 хвилин тому
НМТ: поради випускниці щодо підготовки та складання тесту.
Єва Кришталевич
НМТ - Надскладний Мегаважкий Тягар чи звичайна рутина на шляху до мрії, поради учасниці
6 хв на прочитаннягодина тому
Фото з відкритих джерел
Міжнародний день Дніпра: свято з присмаком екоциду
2 хв на прочитання3 години тому
Розкол між прапором РФ та Азербайджану. Ілюстрація з відкритих джерел
Розкол у відносинах: конфлікт між РФ та Азербайджаном поглиблюється
7 хв на прочитання5 годин тому
Біт, що лікує: ритмічна музика 120–130 BPM оздоровлює мозок і продовжує життя
3 хв на прочитання6 годин тому
Бюджетний ландшафтний дизайн: як облаштувати сад із мінімальними витратами
4 хв на прочитання11 годин тому
Пекельне озеро Натрон у Танзанії: вбиває і народжує водночас
6 хв на прочитання12 годин тому
5 продуктів, що вбивають чоловічу силу: що варто виключити з раціону
2 хв на прочитанняВчора