Догори
Дати відгук

Чим і коли обприскувати чагарники та дерева восени

Препарат для обприскування плодових дерев восени підбирають, виходячи з наявних захворювань і шкідників.

4 хв на прочитання08 Жовтня 2022, 09:28
Поділитись:

Аби зимівля дерев пройшла вдало, садівникові потрібно захистити свої плодові дерева від шкідників та хвороб. Обприскуючи дерева восени, ви забезпечите їм здоровий і квітучий вигляд протягом наступного сезону. Про це розповідає Koon.

Осіннє обприскування дерев — важливий фактор у догляді за садом. Обробка плодових дерев проводиться за допомогою пульверизаторів із дотриманням усіх правил техніки безпеки, оскільки пізніше обприскування проводиться пестицидами. З огляду на це кожному садівнику потрібно мати набір одягу для проведення цієї процедури: рукавички, захисний халат і обов'язково респіратор. Препарат для обприскування плодових дерев восени потрібно підбирати, виходячи з наявних захворювань і шкідників, а також чи є ця обробка ранньою чи пізнішою. Оскільки пізня осінь зазвичай дощова, необхідно дочекатися сухої погоди — в жодному разі не обприскуйте насадження перед дощем, інакше дощ змиє речовину, і сад залишиться незахищеним або не принесе достатнього ефекту. Погода має бути сухою й безвітряною.

Обприскування дерев пізньої осені виконують безпосередньо перед настанням зими. Звісно, якщо в саду є захворілі насадження, процедуру проводять поза графіком.

Із настанням ранньої осені сад особливо потребує піклування та догляду. Щоби плодові дерева були стійкими до зими та холоду, при пізньому листопадовому обприскуванні їх ще й удобрюють калійними та фосфорними добривами.

Для осіннього обприскування плодових дерев добре використовувати розчин сечовини з розрахунку 500-700 г сечовини на 10 л води. Цікаво, що при обприскуванні потрібно обробити як саме дерево, так і ділянку під ним, щоб уся інфекція була вбита. Розпилення має бути пилоподібним, дрібним. Така процедура зменшить ризик захворювання саду наступного року.

Однак багато садівників поспішають і роблять серйозну помилку, обробляючи свій сад рано восени, коли дерева ще не втратили все своє листя. Обприскувати таким розчином сад, можна досягти лише опіку та невчасного опадання листя. Жодного ефекту в такому разі не буде досягнуто. В результаті садівник отримає ослаблений, із нестачею корисних поживних речовин сад, який важко зможе пережити зиму. Розчин такої концентрації набагато розумніше використовувати пізно восени — у листопаді.

Препарати для обприскування дерев.

Залізний купорос застосовується для обприскування рослин і ґрунту під ними до початку вегетації або восени після падолисту, з метою боротьби з хворобами насіннячкових та кісточкових плодових культур і ягідників (хвороби стовбура та гілок, моніліоз, пархи й інші плямистості), винограду (антракноз, бактеріальний рак, плямистий некроз, мілдью).

Сечовина є ефективним заходом зі знищення гусениці листовійки, попелиці, мідяниці та яблонного квіткоїда. Ефект від розпилення азотом триває близько 2-х тижнів, тому з часом рекомендують повторити процедуру обприскування.

Осіння обробка розчином азоту теж повинна проходити за участю будь-якого фунгіциду і включати розпилення не тільки самих дерев, а й ґрунту під ними. Обов'язковій обробці має підлягати опале листя, якщо його не планують прибирати.

Карбамідом можна обприскувати свій сад як навесні, так і восени. Тільки восени важливо не поспішати. Якщо ми почнемо це робити раніше, ніж дерева скинуть усе своє листя, ми ризикуємо уповільнити їхнє зростання, в результаті більше ймовірності, що вони замерзнуть узимку. Концентрація — 700 г речовини на 10 л води — оптимальна як для весняного, так і для осіннього обприскування. Обприскування карбамідом захистить дерева від попелиці.

Обприскування дерев соляркою допомагає досягти повного знищення личинок за рахунок того, що розпорошений по поверхні кори розчин утворює на поверхні гілок і стовбура однорідну маслянисту плівку, котра не дозволяє личинкам дихати, внаслідок чого у них у найкоротші терміни після обробки настає ядуха.

Оскільки цей нафтопродукт не є фунгіцидом, ним можна обприскувати не лише на початку весни та наприкінці осені, а й протягом усього періоду цвітіння плодового дерева. Зазвичай його розводять за одним із наступних рецептів:

  • На 10 частин води додають 1 частину залізного купоросу, потім 10 частин 10%-го вапняного молока і лише потім 20 частин солярки. Отримана суміш матиме концентрацію 50 % і рекомендується для використання до утворення бруньок і після опадання листя.
  • 5 частин глини та 5 частин води розмішують із 20 частинами палива. Отриманий розчин має ту саму концентрацію, що й попередній, але не містить фунгіциду і може бути використаний у період появи плодів.
  • Ще один варіант отримання 50 % розчину для обприскування — це 9 частин води змішати з 1 частиною господарського мила і 10 частинами солярки.

Також ми розповідали, як і які мінеральні добрива внести восени.

Окрім того, ми розповідали, що слід зробити в саду й на городі у жовтні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.