Догори
Дати відгук

Обережно, рак: вчені розповіли, яке пластикове пакування для фастфуду токсичне

Чорний пластик, що широко використовується у виробництві іграшок, контейнерів для їжі та кухонного приладдя, може містити небезпечні для здоров'я рівні токсичних.

2 хв на прочитання06 Грудня 2024, 06:30
ФОТО: ілюстративне ФОТО: ілюстративне
Поділитись:

Чорний пластик, що широко використовується у виробництві іграшок, контейнерів для їжі та кухонного приладдя, може містити небезпечні рівні токсичних антипіренів, які потрапляють у матеріал під час перероблення електронних відходів. Найвищі концентрації цих речовин виявили в дитячих іграшках, зокрема в пластикових бусах, а також у продуктах, що контактують із їжею, таких як лотки для суші. Про дослідження, присвячене цій проблемі, пише видання The Washington Post.

Антипірени, які зазвичай застосовуються для зменшення ризику займання в електроніці та меблях, згодом потрапляють у перероблений пластик. Наприклад, у деяких продуктах виявили рівні токсичних речовин, які перевищували допустимі норми ЄС у 5–1200 разів. У США певні антипірени, зокрема декабромдифеніловий ефір (декаБДЕ), були заборонені через їхній зв’язок із онкологічними захворюваннями, порушеннями ендокринної системи та токсичністю для репродуктивного здоров'я.

Попри заборони, ці речовини досі присутні у 70% протестованих зразків. Через використання чорного пластику на кухонному приладді, наприклад, ложках і лопатках, люди можуть зазнавати щоденного впливу токсинів.

Шляхи потрапляння токсинів у організм

Антипірени можуть потрапляти в організм не лише через прямий контакт із пластиковими виробами, але й через пил, їжу та воду, які забруднюються частками цих речовин. Вони здатні накопичуватися в організмі роками, викликаючи занепокоєння щодо довгострокових наслідків для здоров’я.

Дослідження підтвердило, що люди з високим рівнем антипіренів у крові мають підвищений ризик онкологічних захворювань – до 300% вищий, ніж у тих, у кого ці показники мінімальні.

Що можна зробити для зменшення ризику?

Експерти радять уникати використання чорного пластику для матеріалів, що контактують із їжею. Наприклад, замінити пластикове кухонне приладдя на вироби з нержавіючої сталі чи інших безпечних матеріалів. Контейнери з чорного пластику не слід нагрівати в мікрохвильових печах, адже тепло сприяє виділенню хімікатів у їжу. Також варто регулярно прибирати пил, мити руки та провітрювати приміщення.

Дослідники закликають до посилення контролю над переробкою електронних відходів, щоб запобігти потраплянню токсичних речовин у пластик, який використовується для споживчих товарів. Вони підкреслюють, що чорний пластик, який містить небезпечні хімікати, не можна використовувати повторно, адже це створює ризики для здоров’я людей.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: Максим Нікітін
Пісний кучерявець із повидлом і кокосовою стружкою — простий рецепт
2 хв на прочитання13 хвилин тому
Зимова повня. Джерело: www.livescience.com
Холодна повня 15 грудня: остання повня 2024 року обіцяє потужні зміни
3 хв на прочитання34 хвилини тому
ФОТО: Український науково-дослідницький криголам Ноосфера / Міносвіти
Криголам Ноосфера вирушив в Антарктику, почавши новий антарктичний сезон
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: ілюстративне
За добу енергетики відновили живлення для понад 40 тисяч споживачів
1 хв на прочитання3 години тому
Три лабораторії моніторингу якості вод отримали прифронтові басейнові управління водних ресурсів
2 хв на прочитання4 години тому
Було красиво: враження від зорепаду Гемініди (ФОТО)
2 хв на прочитання5 годин тому
Звивисті доріжки — простий та ефектний спосіб візуально збільшити простір ділянки (ФОТО)
1 хв на прочитання6 годин тому
Кліматологи готові оголосити 2024-й найтеплішим за часи людства
3 хв на прочитання8 годин тому