Догори
Дати відгук

Обережно, рак: вчені розповіли, яке пластикове пакування для фастфуду токсичне

Чорний пластик, що широко використовується у виробництві іграшок, контейнерів для їжі та кухонного приладдя, може містити небезпечні для здоров'я рівні токсичних.

2 хв на прочитання06 Грудня 2024, 06:30
ФОТО: ілюстративне ФОТО: ілюстративне
Поділитись:

Чорний пластик, що широко використовується у виробництві іграшок, контейнерів для їжі та кухонного приладдя, може містити небезпечні рівні токсичних антипіренів, які потрапляють у матеріал під час перероблення електронних відходів. Найвищі концентрації цих речовин виявили в дитячих іграшках, зокрема в пластикових бусах, а також у продуктах, що контактують із їжею, таких як лотки для суші. Про дослідження, присвячене цій проблемі, пише видання The Washington Post.

Антипірени, які зазвичай застосовуються для зменшення ризику займання в електроніці та меблях, згодом потрапляють у перероблений пластик. Наприклад, у деяких продуктах виявили рівні токсичних речовин, які перевищували допустимі норми ЄС у 5–1200 разів. У США певні антипірени, зокрема декабромдифеніловий ефір (декаБДЕ), були заборонені через їхній зв’язок із онкологічними захворюваннями, порушеннями ендокринної системи та токсичністю для репродуктивного здоров'я.

Попри заборони, ці речовини досі присутні у 70% протестованих зразків. Через використання чорного пластику на кухонному приладді, наприклад, ложках і лопатках, люди можуть зазнавати щоденного впливу токсинів.

Шляхи потрапляння токсинів у організм

Антипірени можуть потрапляти в організм не лише через прямий контакт із пластиковими виробами, але й через пил, їжу та воду, які забруднюються частками цих речовин. Вони здатні накопичуватися в організмі роками, викликаючи занепокоєння щодо довгострокових наслідків для здоров’я.

Дослідження підтвердило, що люди з високим рівнем антипіренів у крові мають підвищений ризик онкологічних захворювань – до 300% вищий, ніж у тих, у кого ці показники мінімальні.

Що можна зробити для зменшення ризику?

Експерти радять уникати використання чорного пластику для матеріалів, що контактують із їжею. Наприклад, замінити пластикове кухонне приладдя на вироби з нержавіючої сталі чи інших безпечних матеріалів. Контейнери з чорного пластику не слід нагрівати в мікрохвильових печах, адже тепло сприяє виділенню хімікатів у їжу. Також варто регулярно прибирати пил, мити руки та провітрювати приміщення.

Дослідники закликають до посилення контролю над переробкою електронних відходів, щоб запобігти потраплянню токсичних речовин у пластик, який використовується для споживчих товарів. Вони підкреслюють, що чорний пластик, який містить небезпечні хімікати, не можна використовувати повторно, адже це створює ризики для здоров’я людей.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Зображення згенеровано ШІ
Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму: які хвороби його супроводжують і чи є між ними зв'язок
4 хв на прочитання02 Квітня 2025
Магнітні бурі у квітні 2025: Точний прогноз, небезпечні дати (до 5 балів) та як захиститися
Розклад магнітних бур на квітень 2025 – коли чекати найсильніших коливань
2 хв на прочитання2 години тому
Скандал у польському МЗС: заступник міністра зізнався у залежності від алкоголю. Фото: Andrzej Szejna / X
Скандал у польському МЗС: заступник міністра зізнався в алкоголізмі
1 хв на прочитання5 годин тому
Епідситуація в Одеській області: грип відступає, зростає кількість випадків кору та сказу
В Одеській області зростає кількість випадків кору та сказу
2 хв на прочитання6 годин тому
Від сьогодні всі ВЛК будуть формуватися в електронному форматі
1 хв на прочитання8 годин тому
Перелив несумісну кров: одеському анестезіологу повідомили про підозру
1 хв на прочитання13 годин тому
Справжня лабораторія Франкенштейна: науковці збираються вирощувати «запасні» людські тіла
5 хв на прочитання18 годин тому
Березовий сік — не лише напій, а й еліксир для шкіри: коли, кому і як його варто вживати
4 хв на прочитанняВчора