Доки ми дивимося барвисті сни, наш мозок активно працює, фіксуючи в довгостроковій пам'яті всю ту інформацію, яку ми отримали в попередній день, звільняючи місце для коректного сприйняття нової. Не давши мозку достатньо часу на «перезавантаження», ми ризикуємо забути щось дуже важливе. Про це розповідає лікар-невролог, психіатр Євген Скрипник.
«Згідно з численними дослідженнями, якість і тривалість сну впливає на нашу здатність запам’ятовувати нову інформацію та швидко приймати вірні рішення. Іншими словами, спите довше — і більше справ встигнете переробити протягом дня. Доведено: одна година недосипання здатна знизити нашу працездатність так само, як і безсонна ніч», — говорить лікар.
Він нагадує, що відсутність сну призводить до мікросну — нетривалого забуття або, іншими словами, миттєвої «відключки» під час неспання.
«Найнеприємніше в такому стані — його непідконтрольність. Напевно, з вами траплялося таке, коли ви раптом, ні з того ні з сього випавши з реальності, пропускали повз вуха шматок цікавої лекції або поворот подій...
Невролог наголошує, що дефіцит сну знижує працездатність тієї частини мозку, яка відповідає за гармонію і спокій.
«Напевно, ви вже не раз помічали, що на свіжу (виспану) голову будь-яка проблема вирішувана і настрій завжди на висоті», — підкреслює він.
Всупереч поширеній помилці, нервові клітини оновлюються саме під час 7-8 годин сну, розповідає лікар.
«Таким чином, висипатися — значить стати менш дратівливим і похмурим», — говорить Євген Скрипник.
Також він відзначає, що нестача сну тісно пов'язана з такою малоприємною недугою, як депресія (згідно з дослідженнями, 90 % депресивних людей просто регулярно недосипають).
Нагадаємо, хочете здорове і рельєфне тіло — спіть правильно: радить невролог.