Немає тестів для діагностики коронавірусу - немає хворих: ситуація в регіонах
У Шостці, що на Сумщині, лікування одного хворого в середньому обійдеться 36 тисяч гривень
Коронавірус продовжує ширитися по світу. Станом на 16 березня від SARS-CoV-2 вже померло 6526 людини, а кількість інфікованих становить 170247 осіб. Найбільш критичною ситуація є в Італії, де більше 25 тисяч людей є інфікованими
В Україні з 12 березня введено карантин. З 16 березня Україна повністю закриває кордони для іноземців, а з 17 числа - припиняє регулярне пасажирське сполучення, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Заборона не стосується іноземців, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, представників міжнародних організацій та дипломатів.
Херсонщина
У Херсонській області, яка межує з РФ, не виявлено жодного випадку захворювання коронавірусом COVID-19. Проте влада визнає, що в області немає тестів, що діагностують захворювання. Так, голова Херсонської обласної державної адміністрації, відповідаючи на питання місцевих журналістів у себе на сторінці у Facebook, підтвердив, що в області на цей час відсутні тести на COVID-19.
«Поки ми людей з симптомами розміщуємо в інфекційній лікарні й аналізи відправляємо у столицю», – зазначив Гусєв.
При цьому у ХОДА заявляють, що з резервного фонду виділено 700 тис. грн, які розподілені між обласною інфекційною лікарнею та центром екстреної медичної допомоги.
Сумська область
Сьогодні у Шостку мали доставити швидкі тести на коронавірус. Як пише Шостка.інфо, головний лікар Центральної районної лікарні Олег Штогрин зазначив, що за рахунок міського бюджету було закуплено 50 швидких тестів на коронавірус.
"Придбані також медикаменти на випадок спалаху інфекції для лікування 100 хворих. Це антивірусні, жарознижуючі препарати, антибіотики. Лікування одного хворого в середньому обійдеться 36 тисяч гривень", - зауважив медик.
Полтавська область
Сьогодні в регіоні на самоізоляції перебувають 29 осіб: 14 людей у Полтаві, 15 – на території області. У двох жителів Полтави й Кременчука, яких перевіряли на наявність коронавірусу, виявили ГРВІ й грип.
В області є 308 апаратів штучної вентиляції легенів, і наразі цієї кількості , за словами медиків, достатньо.
Миколаївська область
В Миколаївському обласному центрі лікування інфекційних хвороб в ізоляції нині перебувають шестеро пацієнтів з підозрою на коронавірус. Найбільша проблема - брак засобів індивідуального захисту для медиків. Вони в області є, але в обмеженій кількості. Якщо хворих стане більше, то засобів захисту для медиків не вистачить, пише Укрінформ.
Тест-систем в області наразі немає.
Харків
На боротьбу з коронавірусом з бюджету Харкова виділили 20,5 млн грн. Як інформує objectiv.tv, кошти підуть на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів, антибіотиків, дезінфекційних засобів та спецодягу для медперсоналу.
У той же час влада міста зауважує, що експерес-тести Харків отримає в найближчі дні. Про точну кількість поки не говорять, стверджують, що "вистачить усім".
Луцьк
В Луцьку задля боротьби з коронавірусом виділили майже 6 мільйонів гривень для придбання апаратів штучної вентиляції легень, тестів на коронавірус, засобів захисту, а також засобів санації. Про це передає ІА Волинські новини.
Близько мільйона гривень передбачать на премії медикам, які працюють у напрямку протидії поширення коронавірусу. Наразі, міська клінічна лікарня має 7 апаратів штучної вентиляції легень, ще 4 закуплять.
Черкаси
Задля запобігання поширення інфекції коронавірусу Covid-19, черкаські депутати спрямували близько 4 мільйонів 700 тисяч гривень для оснащення інфекційної лікарні та ще 3 млн грн для доплат фахівцям, які працюватимуть із інфекційними хворими.
Як інформує Прочерк з посиланням на директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкас, в місті наявні 64 наркозно-дихальних апаратів та апаратів штучної вентиляції легень. Більшість із них купували в період із 2015 року.
Вінницька область
В області є 22 медичних заклади з інфекційними відділеннями. В обласних лікарнях є 290 інфекційних ліжок, з них 89 боксів та 51 напівбокс. В інфекційних відділеннях є палати інтенсивної терапії, які забезпечені 44-ма апаратами штучної вентиляції легень, концентратами кисню, пульсоксиметрами, інфузоматами. Про це інформує Місто.
Так, з 17 березня у Вінницькій лабораторії спеціалісти зможуть тестувати зразки матеріалів, які будуть брати у хворих з підозрою на COVID-19. Зараз налаштовується обладнання, діагностичні системи уже закупили. Тестувати будуть зразки, які відбирають у стаціонарах, а не зразки від людей, які не мають клінічних захворювань.
Карантин у містах
Жорсткий карантин від 16 березня запровадили Київ, Львів, Одеса, Запоріжжя. Наразі стало відомо про запровадження карантину міськрадами Луцька, Ужгорода, Рівного, Черкас, Херсону, Житомира та Полтави. Вимоги у всіх областях майже ідентичні.
Зокрема, під час карантину заборонена робота:
- кінотеатрів, театрів, музеїв, галерей, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;
- дитячих розважальних центрів та клубів, майданчиків, у тому числі спортивних та зоопарку;
- фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів;
- усіх магазинів, крім продуктових та аптек;
- торговельно-розважальних центрів, та нічних клубів;
- ринків, ярмарків та інших місць масової торгівлі;
- ресторанів, закладів громадського харчування (крім роботи з доставки їжі), барів, клубів, кафе, дискотек, пабів;
- закладів побутового обслуговування, а саме салонів краси, саун та лазень, косметологічних кабінетів, кабінетів масажів, перукарень, тату салонів та інше.
Майже в усіх перерахованих містах карантинний режим стартує з 17 березня, у Рівному - з 18.
Раніше GreenPost писав, що міська клінічна лікарня в Дніпрі витратить близько 34 мільйонів на апарати з вентиляції легень та додаткові пристрої для реанімації. Санітарна служба в Житомирі замовила п'ять тис медичних масок на чотири тис. грн. А на Одещині планують придбати біля тисячі масок загальною вартістю в 7,55 тис грн.