- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- Не в борщ, а в пічку. На Одещині відходами з моркви і петрушки опалюють будинки
Не в борщ, а в пічку. На Одещині відходами з моркви і петрушки опалюють будинки
У селі Котловина не рубають дрова і відмовились від газу. Перейшли на біопаливо з відходів сільгоспкультур.
У селі Котловина не рубають дрова і відмовились від газу. Перейшли на біопаливо з відходів сільгоспкультур. Як повідомляє Шотам, у селі вирощують на продаж насіння овочів і зелені.
Раніше відходи віддавали вівцям або спалювали. Тепер морква, буряк і петрушка – паливо для котлів, а попіл використовують як добрива. Агропелети виробляє кооператив «Гагауз Єрі».
Михайло Цонков три роки виробляє агропелети з відходів рослин, які вирощують у його сільгоспкооперативі. Як говорить виробник, вони дають трохи менше тепла, ніж деревні, але набагато дешевші та безпечніші для довкілля.
За сезон тут виробляють до 70 тонн біопалива. За тонну просять по 1500 гривень. У планах кооперативу – ароматне паливо з лаванди.
Нагадаємо, вчені розробили біопаливо на "текілі". Агава, що використовується для виготовлення текіли, може бути використана як екологічно безпечний замінник транспортного палива.
Відомо, що біопаливо, отримане з різнотрав’я, може значно пом’якшити глобальне потепління за рахунок зниження кількості вуглецю.