Догори
Дати відгук

Названий найшкідливіший напій, що прискорює процес старіння

Вчені пов'язують укорочені теломери зі збільшенням ризику хронічних захворювань

2 хв на прочитання24 Січня 2022, 23:50
Поділитись:

Видання Eat This, Nor That посилається на дослідження, опубліковане у 2021 році у журналі Current Nutrition Reports. Відповідно до нього вживання звичайного солодкого газування може призвести до зміни складу кишкової флори, запальних процесів в організмі та розвитку окисного стресу - всі ці процеси провокують передчасне старіння.

Раніше вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско також відзначали роль напоїв із доданим цукром у передчасному старінні організму на клітинному рівні. В рамках дослідження було проаналізовано дані 5309 дорослих американців віком від 20 до 65 років, в анамнезі яких не було серцево-судинних захворювань. Дані були зібрані у процесі реалізації американської національної програми National Health and Nutrition Examination Surveys, що проводилася з метою оцінки стану здоров'я та харчування жителів США з 1999 до 2002 року.

Було виявлено, що у людей, які регулярно вживали солодкі напої, у білих кров'яних тільцях більш короткі теломери – кінцеві ділянки хромосом ДНК. Вчені пов'язують укорочені теломери зі збільшенням ризику хронічних захворювань і, як наслідок, із зменшенням тривалості життя.

За словами одного з авторів дослідження Еліси Епел, це перші свідчення того, що вживання солодкого газування впливає на довжину теломіру. Вона підкреслює, що дані застосовні до всіх віків та рас. Причому процес укорочення теломер починається задовго до хвороб. Експерта уточнила, що хоча дослідження проводилося виключно на дорослих людях, його висновки можуть бути застосовні і до дітей.

Наголошується, що висновки вказують на зв'язок, а не причинно-наслідкову залежність. Проте довгострокові наслідки вживання солодкого газування цілком очевидні.

Зокрема, зазначається, що якщо щодня вживати півлітра газування з доданим цукром, це прискорить процес старіння в середньому на 4,6 року. При такому режимі вживання газування теломери коротшають так само, як при курінні.

До слова, у дітей, які без міри "сидять" у смартфоні, можуть погіршитися зір і слух.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.