Догори
Дати відгук

У дітей, які без міри "сидять" у смартфоні, можуть погіршитися зір і слух

Можна дати учням молодших класів телефони старого покоління.

2 хв на прочитання19 Січня 2022, 06:50
Поділитись:

Завідувачка кафедри дитячих і підліткових захворювань Національного університету охорони здоров’я імені П. Л. Шупика МОЗ України доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України Галина Бекетова вважає, що це вкрай важлива проблема: діти не просто марнують час, а й завдають шкоди здоров’ю.

"У них погіршуються зір   слух, особливо коли використовуються навушники (зазвичай на одне вухо, яке згодом починає гірше чути). Страждає хребет: діти сидять зігнувшись, а статична поза — нефізіологічна. Проте найсерйозніша проблема, на мій погляд, у тому, що діти поступово втрачають навики живого спілкування. Вони живуть у віртуальній реальності, а не в реальному житті", - зауважила професорка.

За словами фахівчині, якщо батьки також багато часу "сидять" у гаджетах, то діти беруть приклад, навіть попри те, що тато чи мама кажуть: так не треба робити.

Де вихід? Бекетова говорить, що частково він у тому, щоб дати учням молодших класів телефони старого покоління — прості кнопкові, без закачаних ігор і підключення до Інтернету.

"У Китаї для дітей влада ввела обмеження щодо користування комп’ютером. Випромінення з екрану стимулює центральні нервові структури, і діти, що ввечері попрацювали або навіть і погралися, погано сплять. Часто буває, що загострення якоїсь хронічної хвороби (функціональної чи органічної — частіше це стосується захворювань органів травлення,) виникає саме у тих школярів, які готуються до іспиту, бо вони порушують фізіологічний ритм сну, працюючи на комп’ютері до четвертої-п'ятої години ранку", - додала медик.

До слова, 18 січня, відзначають День плюшевого ведмежа Вінні-Пуха.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.