Догори
Дати відгук

Науковці знайшли спосіб «вимикати» відчуття голоду

Це особливо важливо, тому що однією з головних перешкод на шляху до дотримання дієти і схуднення є голод.

3 хв на прочитання29 Липня 2024, 14:19
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Однією з найбільших загроз для здоров'я людини є ожиріння, але тепер дослідники з Інституту Роуетта Абердинського університету (Велика Британія) зробили важливе відкриття про те, як мозок контролює споживання їжі. Вони виявили нейрони, які стимулюють відчуття голоду. Ослаблення активності цих клітин може допомогти людям не переїдати під час дієти і боротися із зайвою вагою. Це може стати ключем до створення ліків від ожиріння.

Ожиріння та надмірна вага стали «новою нормою» в наш час і можуть призвести до безлічі проблем зі здоров'ям. Ми знаємо, що надмірна вага насамперед спричинена споживанням більшої кількості калорій, ніж потрібно організму, однак нове дослідження, опубліковане в журналі Current Biology, виявило специфічну групу клітин у мозку, які контролюють масу тіла.

Як саме мозок контролює голод, до кінця не з'ясовано.

Дослідники виявили групу клітин мозку, які можна використовувати для зменшення споживання їжі та ваги тіла. Один зі способів зробити це — «вимкнути» клітини, які стимулюють відчуття голоду.

Виявлена група клітин виробляє хімічну речовину під назвою ГАМК, основна функція якої полягає в блокуванні сигналів у мозку.

«Це захоплююча новина, оскільки вона відкриває потенціал для нових стратегій регулювання ваги», — сказав Пабло Бланко Мартінес де Морентін, який очолював дослідження в Інституті Роуетта.

Команда науковців із Кембриджського університету використовувала комбінацію передових методів, починаючи від реєстрації активності окремих клітин і закінчуючи вимірюванням змін у щоденному споживанні їжі та масі тіла у мишей, аби зробити це відкриття.

«Ми знаємо, що мозок контролює споживання їжі, але як саме він це робить, до кінця не встановлено.

Ми виявили групу клітин у мозку, які можна використати для зменшення споживання їжі та ваги тіла. Один зі способів, яким вони це роблять, — це пригнічення активності клітин, які контролюють відчуття голоду. Це особливо важливо, оскільки однією з головних перешкод на шляху до дотримання дієти та схуднення є голод. Цікавою особливістю цих ГАМК-клітин стовбура мозку є те, що ліраглутид, який широко призначається для лікування ожиріння, використовує їх для зменшення споживання їжі. Ми виявили, що включення цих ГАМК-клітин зменшує споживання їжі, не викликаючи нудоти, яка є поширеним небажаним побічним ефектом ліраглутиду», — сказала старший автор дослідження, професор Лора Хейслер з Інституту Роуетта.

На думку науковців, це дослідження може прокласти шлях до розробки ліків, які зменшують споживання їжі та вагу тіла, борючись із голодом і не викликаючи при цьому нудоти.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
ФОТО: ілюстративне
Солодка спокуса: небезпека цукрової залежності реальніша, ніж здається
4 хв на прочитання8 годин тому
ФОТО: ілюстративне / zokb.org.ua
Опікуються правильною поставою і рівною ходою: свято на честь ортопедів
3 хв на прочитання9 годин тому
ФОТО: Північне сяйво над Києвом / facebook.com/place.kyiv
Полярне сяйво в небі зможуть побачити українці
1 хв на прочитання12 годин тому
Зображення згенеровано ШІ
Фінські науковці пропонують «молочний коктейль із фекаліями» для дітей, народжених за допомогою кесаревого розтину
4 хв на прочитання18 годин тому
Охорона здоров'я, облік дітей та дискримінація - на черговому засіданні уряду ухвалили рішення
2 хв на прочитанняВчора
Небезпечна смертельна хвороба: сказ у собаки, лосиці, вівці та корови виявлено на Чернігівщині
2 хв на прочитанняВчора
У одеському обласному МСЕК викрили багатоступеневу схему встановлення фіктивної інвалідності військовозобов’язаним
2 хв на прочитанняВчора
Як правильно наносити маски на обличчя для максимального ефекту
2 хв на прочитанняВчора