Науковці радять, як мерзнути з користю для здоров’я
Холод — це не лише неприємно, а й потрібно.
«Сучасна газета» розповідає, як діапазони температур, відмінні від оптимальних, змушують наш метаболізм працювати в дещо іншому режимі.
Загалом холод нашим організмом сприймається значно краще, ніж спека, всупереч загальноприйнятій думці. Низькі температури — то своєрідний стрес, який мобілізує усі внутрішні ресурси, ідеться в повідомленні. Науковці Гарвардського університету прийшли до висновків, що холод близько в 5 разів менш небезпечніше для нас, ніж навіть помірна спека. У контексті імунітету холод теж має позитивний вплив, оскільки стимулює захисні реакції організму. Крім того, це непогана гімнастика для капілярів. Та й психоемоційна і когнітивна сфера відчуває стимулюючий ефект від холодних температур.
«Сучасна газета» нагадує, що надмірний обігрів приміщення, в якому людина проводить багато часу, — це радше лише про комфорт, але аж ніяк про користь.
«Кидатись у крайнощі — теж не найкращий варіант, адже холод однозначно має й негативну сторону. А от обирати такий діапазон температур, який буде більш-менш комфортним та допомагатиме стимулювати різноманітні функції нашого організму — саме те, що треба», — ідеться в повідомленні.
Також ми розповідали, чому варто вдягнути шкарпетки й рукавички та вимкнути опалення: чим сон у прохолоді корисніший для здоров’я.