Догори
Дати відгук

Науковці підганяють аграріїв зі жнивами

2 хв на прочитання27 Липня 2020, 16:46
Image by My pictures are CC0. When doing composings: from Pixabay Image by My pictures are CC0. When doing composings: from Pixabay
Поділитись:

Жарка та волога погода сприяє масовому розвитку бур’янів, хвороб та шкідників на посівах зернових, тому аграріям необхідно оперативно проводити збиральні роботи. Про це заявили у  Національній академії аграрних наук України, пише Agravery.

Жарка та волога погода сприяє масовому розвитку бур’янів, хвороб та шкідників на посівах, кажуть науковці. За результатами проведеного моніторингу, на деяких посівах озимих зернових культур спостерігаються хвороби колоса, а саме: септоріоз — 4,5−5%, фузаріоз — 4−5%, борошниста роса — 3,7−5%, оливкова пліснява — 3,9−5,2%.

«Підвищення температури повітря й часті опади і в подальшому будуть сприяти розвитку цих хвороб, тому необхідно оперативно проводити збиральні роботи», — вважають експерти.

Вони зазначають, що у другій та на початку третьої декади липня спостерігалася нестійка за температурним режимом погода зі значними коливаннями добових температур повітря, спекотні дні змінювалися прохолодними. Похолодання в окремих регіонах супроводжувалося дощами різної інтенсивності та кількості, грозами, градом та шквалами.

«Середньодобова температура на 1−6°С перевищувала декадну норму і становила від 17,5°C на заході — до 27°C тепла на півдні. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалась до 30−34°С, на заході — до 26,5°С тепла, мінімальна — у найхолодніші ночі знижувалась до 9−14°С, на півдні — до 15−19°С. Поверхня ґрунту вдень нагрівалася до 57−65°С, вночі — до 6−13°С тепла», — повідомляють науковці.

Таким чином, на сьогодні важливим є питання підготовки ґрунту під майбутній урожай, найголовніше це збереження наявної вологи та накопичення майбутньої.

«Так, за багаторічними даними, кількість опадів, ймовірних у третій декаді липня та в серпні становить біля 100 мм. Якщо цю кількість зберегти від непродуктивних втрат, то створиться сприятлива ситуація для отримання своєчасних сходів, передусім — ріпаку озимого», — пояснили фахівці.

Вчені додають, що виробники мають максимально використати рослинні рештки на потреби ґрунту з метою запобігання подальшого зменшення вмісту гумусу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Фото:
Радіо MAXIMUM
Названо ТОП-8 найкорисніших для здоров’я фруктів
4 хв на прочитанняВчора
Фото: khersonci.com.ua
В Україні продають "місячні" кавуни: схожі на диню з жoвтoю м’якoттю, зі смаком манго
1 хв на прочитання24 Липня 2021
Кавун, м'ясо, вино, мед: вісім українських продуктів отримають визнання в країнах ЄС
Кавун, м'ясо, вино, мед: вісім українських продуктів отримають визнання в країнах ЄС
4 хв на прочитання24 Липня 2021
Дієтолог два роки зберігала фаст- фуд, результат — на відео
Дієтолог два роки зберігала фаст-фуд, результат — на відео
1 хв на прочитання23 Липня 2021
На Одещині негода «вкатала» поля кукурудзи й соняшника в землю, масштаб стихійного лиха показали фермери — відео
1 хв на прочитання22 Липня 2021
Фермер тримає 340 кіз та робить неймовірні сири з пліснявою, рікоту та морозиво
1 хв на прочитання22 Липня 2021
В Україні хочуть заборонити продаж алкоголю і тютюну в супермаркетах
1 хв на прочитання22 Липня 2021
Сезон кавунів: коли купувати, як вибрати корисну ягоду без «хімії»
4 хв на прочитання21 Липня 2021