Догори
Дати відгук

Науковці підганяють аграріїв зі жнивами

2 хв на прочитання27 Липня 2020, 16:46
Image by My pictures are CC0. When doing composings: from Pixabay Image by My pictures are CC0. When doing composings: from Pixabay
Поділитись:

Жарка та волога погода сприяє масовому розвитку бур’янів, хвороб та шкідників на посівах зернових, тому аграріям необхідно оперативно проводити збиральні роботи. Про це заявили у  Національній академії аграрних наук України, пише Agravery.

Жарка та волога погода сприяє масовому розвитку бур’янів, хвороб та шкідників на посівах, кажуть науковці. За результатами проведеного моніторингу, на деяких посівах озимих зернових культур спостерігаються хвороби колоса, а саме: септоріоз — 4,5−5%, фузаріоз — 4−5%, борошниста роса — 3,7−5%, оливкова пліснява — 3,9−5,2%.

«Підвищення температури повітря й часті опади і в подальшому будуть сприяти розвитку цих хвороб, тому необхідно оперативно проводити збиральні роботи», — вважають експерти.

Вони зазначають, що у другій та на початку третьої декади липня спостерігалася нестійка за температурним режимом погода зі значними коливаннями добових температур повітря, спекотні дні змінювалися прохолодними. Похолодання в окремих регіонах супроводжувалося дощами різної інтенсивності та кількості, грозами, градом та шквалами.

«Середньодобова температура на 1−6°С перевищувала декадну норму і становила від 17,5°C на заході — до 27°C тепла на півдні. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалась до 30−34°С, на заході — до 26,5°С тепла, мінімальна — у найхолодніші ночі знижувалась до 9−14°С, на півдні — до 15−19°С. Поверхня ґрунту вдень нагрівалася до 57−65°С, вночі — до 6−13°С тепла», — повідомляють науковці.

Таким чином, на сьогодні важливим є питання підготовки ґрунту під майбутній урожай, найголовніше це збереження наявної вологи та накопичення майбутньої.

«Так, за багаторічними даними, кількість опадів, ймовірних у третій декаді липня та в серпні становить біля 100 мм. Якщо цю кількість зберегти від непродуктивних втрат, то створиться сприятлива ситуація для отримання своєчасних сходів, передусім — ріпаку озимого», — пояснили фахівці.

Вчені додають, що виробники мають максимально використати рослинні рештки на потреби ґрунту з метою запобігання подальшого зменшення вмісту гумусу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання13 хвилин тому
Гріндавік. Зображення згенеровано ШІ
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання57 хвилин тому
Зображення з відкритих джерел
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання7 годин тому
Лісова пожежа в селі Хасія поблизу Афін у серпні: 2023 рік був одним із найгірших лісових пожеж у Європі. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання7 годин тому
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
На Одещині - спалах АЧС
1 хв на прочитанняВчора
Батькам дітей із особливими потребами компенсуватимуть витрати на асистента: у Львові затверджено новий порядок
1 хв на прочитанняВчора