НАТО має змінити свою стратегію, щоб стримувати агресію Путіна — Bloomberg
Альянс повинен мати сили, що вселяють благоговійний трепет.
НАТО має формально відмовитися від своєї старої стратегії стримування через «покарання» чи «відплату», оскільки вона вже є неефективною. Про це йдеться у матеріалі Bloomberg, найважливіші моменти якого переклала MANTRA.
Це суперечить здоровому глузду, але «стримування через відплату» мало більше сенсу щодо мирної доби попереднього періоду, символом якого став Основоположний акт Росія — НАТО 1997 року. Передбачалося, що Росія та Захід «будуть спільно будувати міцний і всеосяжний мир», заснований на «взаємній довірі та співпраці».
Росія обіцяла вести себе розсудливо у Східній Європі, а НАТО обіцяло не розміщувати великі військові сили або страхітливу зброю у своїх східних країнах-членах, зокрема ядерну, щоб не загрожувати чи провокувати Кремль. Це також означало, що союзники не могли б протистояти несподіваному наступу з боку Росії, навіть якби захотіли.
Однак із руйнуванням основи цієї думки НАТО Путіним воно має явно приєднатися до концепції «стримування шляхом перешкоджання», починаючи з першого, тобто зупинки росіян до того, як вони окупують якусь територію. Щоб зробити це правдоподібним, альянс повинен мати сили, що вселяють благоговійний трепет, не тільки в тилу — в базах США та ядерних сховищах у Німеччині, наприклад — а й на фронті, наголошують у Bloomberg.
Раніше ми розповідали, що «не можна кілька місяців залишатися під контролем Росії»: НАТО змінює свою оборонну стратегію через війну в Україні.