Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • «Не можна кілька місяців залишатися під контролем Росії»: НАТО змінює свою оборонну стратегію через війну в Україні

«Не можна кілька місяців залишатися під контролем Росії»: НАТО змінює свою оборонну стратегію через війну в Україні

В альянсі вважають, що у разі російського вторгнення треба захищати «кожний дюйм» своєї території, пише New York Times.

3 хв на прочитання17 Квітня 2023, 17:13
Поділитись:

Вторгнення Росії до України змусило НАТО переглянути свою оборонну стратегію, повідомляє New York Times.

Аналізуючи цей матеріал, «Важливі історії» зазначають, що протягом останніх десятиліть щодо Росії НАТО керувався принципом «стримування за допомогою загрози удару у відповідь». Це означає, що країна, на яку нападе Росія, має деякий час стримувати сили противника — аж доки союзні сили, насамперед армія США, не прибудуть до району бойових дій і не завдадуть удару у відповідь.

Тепер у НАТО вважають, що союзні сили мають розпочати бій відразу після початку вторгнення.

«Не можна кілька місяців залишатися під контролем Росії [і чекати], поки підійде кавалерія», — заявив Каміль Гранд з Європейської ради з міжнародних відносин, який донедавна працював радником генсека НАТО з оборонних інвестицій. За його словами, представники країн Центральної та Східної Європи кажуть, що НАТО має захищати кожен дюйм своєї території з першого дня вторгнення.

New York Times зазначає, що країни Балтії та Польща почали побоюватися «будь-якого періоду» російської окупації після того, як стало відомо про військові злочини росіян в Україні. Також представники цих країн зазначають, що у перші дні вторгнення Росія захопила території, котрі перевищують площу деяких країн Балтії.

НАТО розпочало поступово змінювати свою оборонну концепцію після анексії Росією Криму у 2014 році. Так, альянс ухвалив рішення розмістити у Литві, Латвії, Естонії та Польщі по одному батальйону. Після початку повномасштабної війни батальйони відправили також до Угорщини, Словаччини, Румунії та Болгарії. Однак сумарна чисельність цих восьми підрозділів, за даними НАТО, становить лише 20 232 особи. В альянсі вважають, що в кожній із восьми країн має бути розміщена бригада чисельністю 4–5 тисяч осіб, каже Роберт Белл, який до 2017 року обіймав посаду радника в представництві США в НАТО.

Також НАТО планує підвищити боєздатність своїх ППО — через 30 років після закінчення Холодної війни вона значно знизилася.

У разі військового конфлікту НАТО може виставити 13 корпусів чисельністю 40–50 тисяч осіб (усього — 520–650 тисяч осіб), пише New York Times. Однак, за словами високопоставленого офіцера НАТО, зараз це число значно менше. Командування має вирішити, де треба розмістити сили, що є в його розпорядженні, на випадок кризи.

У НАТО також вважають, що у разі війни військові можуть зіткнутися з логістичними проблемами. Вони виникли навіть за постачання зброї Україні на території Польщі, де зараз немає бойових дій. Якщо ж техніку доведеться перевозити за умов війни, це буде значно складніше.

Також нагадаємо, що тепер НАТО має повне право розмістити ядерну зброю на території Фінляндії чи країн Балтії — експерт.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Будівля Харківського національного театру опери та балету, яка перетворила свій великий підземний простір на концертний зал, 25 жовтня 2023 року. Фото: Reuters
У Харківському оперному театрі облаштували концертну залу у підвалі — і вже готуються до виступів: ось як це виглядає
2 хв на прочитання03 Листопада 2023
Начальник військової частини привласнили 3,5 млн грн «бойових» виплат
На Дніпропетровщині начальник військової частини зі спільником привласнили 3,5 млн грн «бойових» виплат неіснуючих солдатів
1 хв на прочитання31 Жовтня 2023
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами»
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами» та керованою авіаційною ракетою
1 хв на прочитання29 Жовтня 2023
ООН опублікували швидку екологічну оцінку підриву Каховської дамби
1 хв на прочитання27 Жовтня 2023
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродають з молотка
2 хв на прочитання27 Жовтня 2023
На Одещині ухилянта, який "придбав" квиток за $7 тис., засуджено до 10 тис. грн штрафу
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Як підготуватися до можливого блекауту: топ порад
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Підрив Каховської ГЕС – найбільша техногенна катастрофа світу за останні десятиліття
2 хв на прочитання24 Жовтня 2023