Наскільки небезпечне безсоння: 4 види раку можуть виникати як наслідок недосипання
Дослідники Школи медицини Джонса Хопкінса пов’язують наявність безсоння з чотирма типами раку.
Дослідження показують, що чотири різні види раку можуть виникати як наслідок хронічних порушень сну у людини – зокрема, безсоння.
Вчені продовжують вивчати вплив хронічного недосипання на людський організм і безпосередньо зв’язок безсоння та схильності до ракових захворювань. На сьогоднішній день результати їх пошуків стверджують, що безсоння може бути пов’язане з розвитком чотирьох типів раку.
Фахівці платформи здоров’я Sleep Advisor відзначають, що йдеться насамперед про небезпеку хронічного недосипання. За словами експертів, тіло людини за ніч циклічно проходить через легкий, глибокий і швидкий сон, і кожен з етапів дуже важливий. Порушення сну, зазвичай, асоціюються з пропуском якихось етапів чи його недостатньою тривалістю – наслідком цього можуть стати фізичні, емоційні, когнітивні проблеми (включаючи ті, що підвищують ризик розвитку раку).
«Безсоння пов’язане з високим кров’яним тиском, прогресуванням нейродегенеративних патологій, таких як хвороба Альцгеймера. Згодом поганий сон також може сприяти появі хворих звичок, які можуть зашкодити серцю, включаючи високий рівень стресу, меншу мотивацію до фізичної активності та вибір нездорової їжі».
Що стосується ролі безсоння у розвитку раку, дослідники вважають, що систематичний недосип може сприяти хронічному запаленню, резистентності до інсуліну, зниження рівня мелатоніну в організмі та надмірному виробленню кортизолу. Дані фактори певним чином впливають на ризик виникнення пухлин. Наприклад, обсерваційне дослідження за участю понад 75 000 жінок у постменопаузі виявило, що надто короткий сон (менше п’яти годин) збільшує ризик раку товстої кишки.
Ще один вид раку, ризик якого підвищений у пацієнтів із безсонням – це пухлини щитовидної залози. Загалом дослідники Школи медицини Джонса Хопкінса пов’язують наявність безсоння з чотирма типами раку. Крім двох вищеназваних, наслідками недосипання, на їхню думку, можуть бути рак молочної залози та рак передміхурової залози.