- Головна
- Новини
- Енерго
- Викопне паливо
- «Нафтогаз»: українські родовища газу вичерпуються — єдина надія на нові в Чорному морі
«Нафтогаз»: українські родовища газу вичерпуються — єдина надія на нові в Чорному морі
Компанія вимагає від уряду дати доступ до Чорноморського шельфу
Експертна рада дивізіону "Розвідка та видобуток" групи "Нафтогаз" звернулася до уряду з листом про необхідність надати компанії доступ до геологічної розвідки великих перспективних нафтогазових ділянок України, серед яких Чорноморський шельф та Юзівська площа. Повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Як зазначається у листі, якщо "Нафтогаз" продовжить працювати виключно на наявних активах, не отримуючи доступ до нових великих родовищ, то вже через 10 років видобуток газу може зменшитися з поточних 14,1 млрд куб. м до 5,1 млрд куб. м.
"Зменшення видобутку призведе до зниження виробничої діяльності компанії, відбудеться скорочення і припиниться процес підготовки висококваліфікованих працівників (...) скоротиться обсяг залучення суміжних галузей промисловості", - наголошується в документі, автори якого зазначають, що один працівник газовидобувної компанії залучає до своєї роботи приблизно 18 працівників суміжних галузей.
Експерти зазначають, що причина такої ситуації в тому, що запаси родовищ дочки "Нафтогазу" "Укргазвидобування" виснажені на 80-85%, а 56 спеціальних дозволів на ділянки, які перебувають на етапі розвідки, не дадуть значного приросту видобутку і не зможуть компенсувати природного падіння видобутку газу.
Зокрема, в листі йдеться про необхідність надання "Нафтогазу" права на геологічне вивчення та пошуково-розвідувальну діяльність на українській частині Чорного моря і нетрадиційних покладів на Юзівській площі, "що не розвідуються і не розробляються через неефективну державну політику, яка проводилася в цьому напрямі за весь період незалежності України".
Зважаючи на капіталомісткість проектів у порівнянні з традиційними родовищами, Експертна рада також просить створити сприятливі економічні умови.
Тим часом у Чорному морі виловили рибку, яка по черзі виконує функції самки та самця.