Догори
Дати відгук

На шляху досягнення гармонії: сьогодні у світі відзначають День тхеквондо

"Шлях ноги та кулака" або південнокорейський спосіб досягнення гармонії з собою і Всесвітом.

3 хв на прочитання04 Вересня 2024, 10:39
ФОТО: Тхеквондо, бойове мистецтво ФОТО: Тхеквондо, бойове мистецтво
Поділитись:

Тае (тхе) означає «удар ногою», квон — «удар рукою», до (дао) — «шлях». Термін тхеквондо (тхеквон-до) можна перекласти як «шлях ноги та руки через пізнання». Це система технік, покликана розвивати людину фізично і духовно.

За визначенням самого Чой Хон Хі, засновника цього бойового мистецтва, «тхеквондо означає систему духовного тренування і техніку самооборони без зброї, поряд зі здоров'ям, а також кваліфікованим виконанням ударів, блоків і стрибків, що виконуються руками і ногами для ураження одного або кількох суперників». А ще: спосіб захисту без зброї, коли не даєш скривдити себе, але й з повагою ставишся до суперника.

4 вересня відзначають Всесвітній день тхеквондо. Це справжня національна гордість Кореї. Та популярність цього спорту вже багато років зростає за межами його батьківщини. Адже він розвиває характер, гнучкість і відповідальність. А ще – просто гарно виглядає, зацікавлює і вабить витонченою системою технік. Приваблює багатьох і те, що тхеквондо представлене на Олімпійських іграх.

Популярність тхеквондо почала стрімко зростати після Другої світової війни, коли у Південній Кореї шляхом об’єднання декількох шкіл остаточно сформувався цей вид бойового мистецтва, і були вироблені єдині правила.

30 років тому, 4 вересня 1994 року, у Франції на сесії міжнародної організації, що управляє олімпійським рухом, тхеквондо було включено до переліку видів спорту, офіційно визнаних для Олімпійських ігор.

Перші міжнародні змагання з цього виду єдиноборств було проведено влітку 2000 року в Австралії. У 2006 на позачерговій сесії Генеральної Асамблеї, яка проводилась у В‘єтнамі, Інтернаціональна федерація тхеквондо запропонувала затвердити саме цю дату, щоб відзначати Всесвітній день тхеквондо (World Taekwondo Day). Вперше урочистість була проведена у Південній Кореї, де народився цей вид бойових мистецтв.

Сучасне тхеквондо – це суміш декількох бойових мистецтв, які близько двох тисяч років виникли та розвивалися на Корейському півострові.

А ще тхеквондо - один із шляхів до досягнення гармонії. Удосконалюючи своє тіло, в якому знаходиться душа, людина допомагає їй знайти спокій, не відволікатися на сторонні проблеми, пов'язані з хворобами та її недосконалістю. Тхеквондо дає можливість людині змінити світ, змінивши себе.

Справжній учень тхеквондо поширює це мистецтво на всі прояви свого життя для досягнення гармонії з природою і, таким чином, стабільного та повноцінного життя. Тхеквондо - це не просто чудовий спосіб самозахисту, це також і спосіб життя.

За допомогою філософії Тхеквондо учень може звільнитися від свого "я" і жити в гармонії зі Всесвітом. У центрі цієї філософії стоїть концепція взаємодії двох протилежних сил природи (Інь та Ян). Самовладання можна досягти лише за умови, що ці сили рівні, що в результаті призводить до рівноваги та гармонії. Однак, коли переважає лише одна з сил, результат – душевні терзання, що означають розлад чи невдачу.

Це бойове мистецтво можна вивчати задля фізичної підготовки та навиків замозахисту. Ще можна - для духовного розвитку і зростання. Для декого мотивом може бути підтримка фізичної форми або бажання тренуватися та досягти спортивних результатів. Тхеквондо дуже добре підійде для різних потреб людей. Проте справжній учень ніколи не повинен забувати важливу роль філософської та духовної сутностей Тхеквондо так само, як і фізичної. Припустившись такої помилки, учень не пізнає на власному досвіді всіх переваг, якими це мистецтво може обдарувати справжнього послідовника.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне
Побачити планету неозброєним оком: вже в неділю Сатурн максимально наблизиться до Землі
2 хв на прочитання8 хвилин тому
ФОТО: Північно-Льодовитий океан / ВВС
Вчені: Північний Льодовитий океан втрачає здатність поглинати парникові гази
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук / Міндовкілля
Рух забрудника Десною у напрямку Києва сповільнюється, - Гринчук
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: ілюстративне
У Японії дельфін-самітник кілька років тероризує відпочивальників префектури Фукуї
1 хв на прочитання4 години тому
Новопризначену очільницю Міндовкілля представили команді міністерства
1 хв на прочитання5 годин тому
Нацпарк «Гомільшанські ліси» святкує двадцятирічний ювілей
1 хв на прочитання7 годин тому
Міндовкілля: забрудник з Десни дістанеться Києва 10 вересня
1 хв на прочитання8 годин тому
Картопляна запіканка з кабачками та м'ясним фаршем — чудовий вибір для ситної сімейної вечері
2 хв на прочитання12 годин тому