Догори
Дати відгук

На Одещині створили 3 нові заказники площею понад 635 га

Тут є різні типи природних оселищ, які перебувають під загрозою зникнення.

1 хв на прочитання01 Березня 2024, 21:00
На Одещині створили нові заказники На Одещині створили нові заказники
Поділитись:

Сьогодні Одеська обласна рада оголосила 3 ландшафтні заказники місцевого значення. Загальна площа заповідних територій ꟷ понад 635 га. 

Про заказники:

Ландшафтний заказник «Коло Глея» (45 га)

Заказник розташувався на сході від села Калаглія в Одеському районі Одеської області. На території заказника є природні оселища, що підлягають охороні відповідно до Резолюції 4 Бернської конвенції, а саме Понтично-сарматські листопадні чагарникові зарості. Серед тварин тут виявлено 3 охоронювані види: черепаху болотяну (охороняється Резолюцією 6 Бернської конвенції) та червонокнижних сиворакшу та сліпака білозубого.

Ландшафтний заказник «Схили до Лунга» (11 га)

Заказник знаходиться на південь від села Багате, на північ від села Стара Некрасівка Ізмаїльського району Одеської області. Територія заказника ꟷ прибережна територія озера Лунг, його степові схили. На ділянці є колонії червонокнижного виду ꟷ ховраха крапчастого. На пропонованій до заповідання території зустрічаються й інші червонокнижні види тварин ꟷ полоз жовточеревий, сиворакша.

Ландшафтний заказник «Чигринська балка» (579 га)

На цій території науковці неодноразово проводили дослідження й звернули увагу на її високу природоохоронну цінність. «Чигринська балка» розташована в Березівському районі Одеської області.

Тут зустрічаються такі червонокнижні рослини: горицвіт весняний, ковила волосиста, півники понтичні, астрагал шерстистоквітковий, рястка Буше, брандушка різнобарвна та багато інших, загалом 33 види флори, що занесені в різні охоронні списки.

Також, тут є різні типи природних оселищ, які за резолюцією №4 Бернської конвенції перебувають під загрозою зникнення та потребують спеціальних заходів охорони.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.