На Львівщині побудують скляні будинки для туристів — справжній рай буде у «Сколівських Бескидах»
Їх мають збудувати впродовж цього року, а приймати туристів почнуть із наступного
Відпочивати з комфортом на лоні природи, не гірше ніж у найкращих місцинах Швейцарії чи Австрії, можна буде в Україні. У національному природному парку (НПП) «Сколівські Бескиди» збудують перший глемпінг-парк — екологічні будиночки для відпочинку туристів із комфортними умовами.
Проект «Сколівських Бескидів» та інших трьох парків України виграв ґрант секторальної підтримки Європейського Союзу, на який виділять 28,8 млн грн. Львівщина з цієї суми отримає близько 7 млн грн.
Василь Приндак, директор НПП «Сколівські Бескиди», розповів, що впродовж 2021 року збудують вісім глемпів площею по 36 кв. м. У кожному умебльованому будиночку зможуть розміститися четверо-шестеро туристів, він буде розташований на дерев’яній терасі 9 х 9 м. У глемпах буде електричне опалення, тож узимку там також можна буде відпочивати.
Адміністративна споруда буде більшого розміру, в ній облаштують санітарний вузол, кухню, зону обслуговування гостей.
Адміністрація парку зараз розглядає чотири варіанти локацій, де збудують глемпінг-центр: дві з них можуть бути біля м. Сколе неподалік від траси Київ-Чоп, інші дві — біля водоспаду Кам’янка. Також ще обговорюють каналізування глемпінгу — це будуть біотуалети, чи виведуть каналізацію. Для будівництва куполів оголосять тендер і вже самі фірми будуть пропонувати свої варіанти. Сам глемп виглядатиме, як півкуля зі скляними вставками, щоб туристи могли милуватися природою. Їх мають збудувати впродовж цього року, а приймати туристів почнуть із наступного.
Для відвідувачів НПП «Сколівські Бескиди» вже створені певні розваги: тролеї (спуск із гори на ролику линвою) біля водоспаду Кам’янка, які працюють в літній період. У заповідній зоні також промаркували 144 км екологічних стежок із GPS-трекерами для орієнтування туристів і QR-кодами з інформацією про об’єкти. У планах — облаштувати мотузковий парк і вольєри на 3 га для зубрів.
«Табун відкидає старих зубрів. Їм стає важко добувати корм, вони йдуть в село, шкодять людям. Коли ми створимо для них вольєри, їх легше буде підгодовувати, вести ветеринарний контроль і використовувати в туристичних рекреаційних цілях», — поділився планами директор парку.
Та одним із найбільш пріоритетних завдань НПП — реновація палацу Гредлів у Сколе. Приміщення пам’ятки тільки 2020-го передали парку, воно пустує, але його опалюють. Там облаштують туристичний центр, адміністрацію парку та музей. Зараз працюють над виготовленням проєктно-кошторисної документації.
Довідково:
Соколівські Бескиди - це національний природний парк у південній частині Львівської області, в межах Сколівського і Турківського та Дрогобицького районів. Парк охоплює частини басейнів річок Стрий та Опір і займає площу 35684 га. ННП створили Указом Президента України від 11 лютого 1999 року у межах Сколівського лісового заповідника загальнодержавного значення і частини території ландшафтного заповідника загальнодержавного значення «Зелемінь» і ландшафтного заповідника місцевого значення «Майдан», а також заповідних урочищ «Дубинське», «Сопіт», «Журавлине».
В той же час Національний парк "Сколівські Бескиди" потерпає від незаконних рубок.