На кліматичному саміті СОР26 Україна хоче залучити інвестиції та відбити спробу Росії привласнити Крим у кліматичних документах — депутат
Саміт триває другий тиждень.
Україна — одна з небагатьох країн, яка приїхала на СОР26 з оновленим національно-визначеним внеском по скороченню викидів парникових газів. До того ж обіцянка України протягом наступних 10 років скоротити викиди на 65 % від рівня 1990 року вважається однією з найбільш амбітних на цьому СОР. Про це у Фейсбуці розповіла учасниця кліматичного саміту СОР26 у Глазго народний депутат Леся Василенко.
«Експерти оцінили, що український НВВ2 потребує інвестиції розміром у €102 млрд протягом наступних 10 років. Це по €10 млрд на рік. Завдання нашої делегації протягом цього тижня зафіксувати фінансову підтримку на наш НВВ. Це доступ до глобального зеленого фонду та інших зелених фінансів. Це також домовленості про майбутні внески від наших партнерів у державний кліматичний фонд і фонд справедливої трансформації вугільних регіонів, які створюються. Такі перспективи обговорюються з американською, британською та німецькою сторонами», — зазначила Василенко.
Вона додала, що протягом цього тижня критично важливо відбити чергову спробу Росії привласнити український Крим — через кліматичні документи.
«Дивно, що секретаріат кліматичної конвенції прийняв звіт РФ, де вони звітують про викиди парникових газів у Криму як про свою територію. Це абсолютно суперечить усім резолюціям Генеральної Асамблеї ООН і Ради Безпеки ООН, які чітко визнають що Крим це територія України. З цього приводу будемо спілкуватись із секретарем Конвенції та Президентом СОР26», — додала нардеп.
Нагадаємо, що Україна рішуче виступає проти перенесення одиниць скорочення викидів із Кіотського протоколу.