Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Клімат
  • Зеленський назвав «екологічними бомбами» для планети окуповані Крим та Донбас — виступ на саміті СОР-26 (ВІДЕО)

Зеленський назвав «екологічними бомбами» для планети окуповані Крим та Донбас — виступ на саміті СОР-26 (ВІДЕО)

Ці частини України президент назвав загрозою для всього світу.

2 хв на прочитання02 Листопада 2021, 15:02
Фото:
ТСН Фото: ТСН
Поділитись:

На кліматичній конференції СОР-26 у Глазго 1 листопада, президент України Володимир Зеленський закликав країни до «глобального потепління у відносинах держав», розповівши про дві екологічні бомби, які виникли, за його словами, через невиконання гарантій Україні.

Глава держави розповів, що півострів Крим з унікальною флорою та фауною став військово-морською базою Російської Федерації, на частині Донбасу спостерігаються затоплення шахт, деградація ґрунтів і нестача питної води. Усе це тепер — реальна загроза для всього світу, переконаний український президент.

«Щоб подолати глобальне потепління, нам необхідне глобальне потепління у відносинах держав, де щороку тане довіра. Домовленості нічого не варті, якщо для когось це просто слова — і щодо екологічних угод, і тих, що не стосуються довкілля. У 1994 році Україна отримала гарантії безпеки, які, на жаль, не було виконано. Планета отримала дві екобомби в центрі Європи: окуповані Крим і частину нашого українського Донбасу», —  наголосив Зеленський.

Він повідомив, що до 2030 року Україна має намір скоротити викиди парникових газів на 65 %, а до 2060 р. — домогтися кліматичної нейтральності. Про це він заявив у понеділок, 1 листопада, під час свого виступу на кліматичному саміті COP26 у Глазго (Велика Британія).

«Україна ратифікувала Паризьку угоду однією з перших в Європі. За обсягом скорочення викидів вона посідає 4-те місце серед 45 сторін рамкової конвенції ООН. Наші цілі до 2030 року скоротити викиди парникових газів на 65 %, і не пізніше 2060 року досягти кліматичної нейтральності», — сказав глава держави.

За словами президента, Україна підтримує низку ініціатив Конференції ООН із питань змін клімату. Зокрема, йдеться про декларацію щодо лісу та землекористування.

«Важливим для нас є доступ до надійного та довгострокового кліматичного фінансування, особливо в межах «зеленого» кліматичного фонду», — зазначив Зеленський.

Нагадаємо, що з 31 жовтня у Глазго під егідою ООН розпочалася кліматична конференція СОР-26, яка триватиме до 12 листопада. Головна мета COP26 — активізувати зусилля сторін задля досягнення цілей Паризької угоди — утримання зростання середньої світової температури на рівні значно нижче +2 °C від доіндустріальних показників та спрямування зусиль на обмеження зростання температури до +1,5 °C від доіндустріальних рівнів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Літак Airbus A320 «Уральських авіаліній». Скріншот
Санкції руйнують авіацію РФ: літаки російських авіакомпаній стали вдвічі частіше ламатися в польоті
9 хв на прочитаннягодина тому
Вчені розповіли, який продукт знижує ризик судинних захворювань
1 хв на прочитання2 години тому
Жертвою емоційного вигоряння може стати будь-яка людина, яка досить тривалий час перебуває у стані стресу: як це подолати
6 хв на прочитання3 години тому
Російські військовослужбовці беруть участь у військових навчаннях у 2021 році. Фотограф: В'ячеслав Оселедько/AFP
2024 року Росія планує збільшити військові витрати майже на 70 % — Bloomberg
2 хв на прочитання4 години тому
Які фіолетові фрукти та овочі можуть захистити від діабету
1 хв на прочитання5 годин тому
Російські школи почали закуповувати обладнання для безпілотників на мільйони рублів
1 хв на прочитання6 годин тому
Секретна японська їжа для довголіття: названо доступний усім продукт
1 хв на прочитання6 годин тому
Портал державних послуг РФ просить росіян стежити за безпілотниками
1 хв на прочитання7 годин тому