Догори
Дати відгук

МОЗ утилізує тисячі доз вакцини від COVID

У світі відомі приклади, коли вакцини викидалися і через виявилені недоліки.

2 хв на прочитання02 Жовтня 2021, 18:01
Поділитись:

Від початку вакцинації, у лютому 2021 року, було відомо, що в Україні утилізують невикористані дози вакцини. Ті, які лишалися у флаконах, розрахованих на кілька пацієнтів, але бажаючик щепитися або не було, або не було запрошено завчасно.

Проте, наприкінці вересня стало відомо, що в Україні станом на 29 вересня 2021 року у 35 676 доз термін придатності закінчується 30 вересня.   Як пише Інтерфакс з посиланням на МОЗ, наразі на національному, регіональних і місцевих складах у наявності 6 998 206 доз вакцини CoronaVac, 1 687 688 доз вакцини Comirnaty (Pfizer) і 2 771 190 доз вакцини AstraZeneca.

Термін придатності до споживання 30 вересня закінчується, зокрема, у 1 640 доз вакцин AstraZeneca і 34 036 доз вакцини Pfizer. Термін придатності до 31 жовтня у 1 604 591 дози вакцин AstraZeneca і 5772 вакцини Pfizer, термін придатності до 30 листопада у 1 164 959 доз вакцини AstraZeneca і 2 862 доз вакцини Pfizer.

Крім цього, Міністерство охорони здоров'я утилізує 34 тисячі доз вакцини Pfizer, у яких були порушені умови зберігання.

"Була інформація, що при транспортуванні був порушений холодовий режим. Ми цю вакцину (Pfizer – ред.) забрали і почали розслідування. Вона зберігається на складі. У нас не було чіткого доказу, що температурний режим дійсно був порушений. Саме тому вона зберігається на складі, йде судовий процес між постачальником і логістом. Ми не можемо допустити в обіг вакцину, де був порушений температурний режим", - розповів міністр МОЗ Віктор Ляшко.

Як це відбувається у світі

Дослідницький підрозділ Economist підрахував, що половина із досі вироблених вакцин потрапила до 15% населення світу, а найбагатші країни мають у своєму розпорядженні у 100 разів більше доз, ніж найбідніші. Про це пише ВВС.

Станом на 20-ті числа вересня, у  багатих країнах можуть залишитися 1,2 млрд доз вакцин, які їм не потрібні, навіть якщо вони запровадять третю бустерну дозу. Приблизно п'яту частину цих доз - близько 241 мільйона - можуть просто викинути, якщо їх не розподілити дуже швидко, пише видання.

Крім того, вакцини викидалися і через виявилені недоліки. Так, влітку, в уряді США вирішили викинути 60 мільйонів доз вакцин Johnson & Johnson через можливе забруднення. Вакцину  було вироблено на фармацевтичному заводі у місті Балтімор, де раніше відбулося забруднення інгредієнтів вакцин, після чого роботу підприємтсва було припинено.

На початку червня Канада відмовилася прищеплювати населення вакциною Johnson & Johnson: 300 000 доз викинули. Причиною відмови від вакцини назвали побоювання з приводу виробництва вакцини в американській лабораторії.

Нагадаємо, в Україні за добу  1 жовтня  зафіксували 11 809 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.