Догори
Дати відгук

МОЗ та Кабмін називають різні терміни дії сертифікатів про одужання: кого слухати

У постанові Кабміну йдеться про півроку, МОЗ дає перехворілим лише три місяці.

3 хв на прочитання05 Листопада 2021, 19:35
Сертифікат Сертифікат
Поділитись:

У МОЗ повідомили, що з наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання.

МОЗ пояснює, що лише ті, кому лікар поставить діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату про одужання, зможуть його отримати. Усі перехворілі раніше — «пролетіли».

Обов’язковою підставою для генерації такого сертифікату буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Самого позитивного ПЛР-тесту на COVID-19 для отримання сертифікату недостатньо — треба після цього звернутися до лікаря, щоб він вніс дані в ЕСОЗ.

Новий COVID-сертифікат буде двох видів:

  • внутрішній — для використання всередині країни в умовах «жовтого» та «червоного» рівнів епіднебезпеки;
  • міжнародний — для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров'я ЄС з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу.

У МОЗ говорять, що сертифікат про одужання від COVID-19 даватиме змогу «протягом 90 діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись у жовтій і червоній зонах карантину».

«На сьогодні в нас понад 400 тисяч українців хворіють на COVID-19 і мають підтверджений лікарем діагноз. Для них ми запускаємо новий вид документу — цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Згенерувати його буде можливо в застосунку або на порталі Дія через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 в електронній системі охорони здоров’я. Документ буде доступним для генерації та чинним протягом 90 днів. Отримати його можна буде не більше двох разів на рік за наявності підтвердженого та внесеного лікарем в електронну систему діагнозу COVID-19»прокоментувала заступниця міністра з цифрового розвитку Марія Карчевич. 

Однак слід зазначити, що чинна постанова Кабінету Міністрів України від 29 червня 2021 р. № 677 «Деякі питання формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби» передбачає інший термін дії сертифіката про одужання — до 180 днів від дати першого позитивного тестування.

Зазначеною постановою затверджується, зокрема, Порядок формування та використання сертифіката, що підтверджує одужання особи від зазначеної хвороби, а МОЗ зобов’язується в місячний строк затвердити регламент обігу даних, необхідних для формування та використання COVID-сертифікатів.

«Постанова Кабінету міністрів в цілому має бути вищою, адже прем'єр доручає окремим міністерствам певні завдання, проте кожне міністерство має свою компетентність у відповідних питаннях. Загалом постанова має вищу юридичну силу, ніж наказ», — пояснив GreenPost юрист Олександр Пономаренко.

Нагадаємо також, коли мають право вимагати пред'явити COVID-сертифікат: роз’яснюють юристи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost