Догори
Дати відгук

МОЗ не може відповісти, хто «спускає план» із вакцинації проти COVID-19

А також хто та яку відповідальність несе за невиконання цього плану.

2 хв на прочитання07 Вересня 2021, 15:00
Вакцинація Вакцинація
Поділитись:

Розпорядження Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка «Про посилення заходів із проведення кампанії по вакцинації від вірусної хвороби COVID-19» зобов’язує керівників робіт із ліквідації наслідків «медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня, пов'язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19», забезпечити «формування щотижневих планів по охоплення вакцинацією проти коронавірусної хвороби COVID-19 у розрізі громад регіону та пунктів щеплення, центрів вакцинації населення, мобільних бригад з імунізації», а також «інформування Міністерства охорони здоров'я України відповідно до визначеної форми про досягнення щотижневих планів з охоплення вакцинацією проти COVID-19».

Ми попросили МОЗ роз’яснити, яким чином формуватимуться плани з вакцинації проти COVID-19, враховуючи те, що вона добровільна, а також хто нестиме відповідальність за невиконання цього плану та які санкції до нього застосовуватимуться.

Однак у МОЗ нам відповідального назвати не змогли, так само як і розповісти про те, чим загрожуватиме невиконання плану.

Натомість нагадали, що дорожньою картою з вакцинації проти COVID-19 визначені загальні організаційні та логістичні сценарії, зокрема описані платформи, на яких може відбуватися щеплення, спосіб організації вакцинації та розрахункова спроможність проведених щеплень на день.

«Плани з вакцинації населення проти COVID-19 формуються в регіонах, винятково спираючись на розрахункові дані, визначені дорожньою картою з вакцинації, яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України», — йдеться у відповіді МОЗ на наш запит.

Користуючись нагодою, Міністерство охорони здоров’я закликає всіх українців, які не мають медичних протипоказань, вакцинуватися проти COVID-19 однією з наразі доступних в Україні чотирьох вакцин: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfizer та Moderna.

«Кожна з цих вакцин ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби та рятує життя. Кожен може обрати найближчий пункт щеплення чи центр масової вакцинації, щоб щепитись. Повний перелік з адресами та телефонами можна знайти за посиланням list.covid19.gov.ua. Також працюють мобільні бригади, які вакцинують організовані колективи людей (від 50 осіб), професійні групи та маломобільних громадян», — нагадує МОЗ.

Нагадаємо, вакцинація проти COVID-19 добровільна, але план треба виконувати — розпорядження МОЗ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.