Догори
Дати відгук

Серед тих, хто надходить у госпіталь, є щеплені всіма вакцинами — інфекціоніст

Загалом же структура хворих принципово не змінилась.

2 хв на прочитання04 Вересня 2021, 18:16
Поділитись:

Відомий лікар-інфекціоніст Євген Дубровський розповідає, що, як протягом цілого літа, так і останнім часом, коли зареєстровано появи нових внутрішньовидових мутації (дельта-штам та інші), структура хворих принципово не змінилась.

«Майже абсолютна кількість важких хворих це пацієнти з серйозними супутніми захворюваннями. Молодь, діти, вагітні та й просто здорові люди в своїй більшості важко не хворіють. Є певні поодинокі виключення, але вони легко пояснюються. Треба лише глибоко вивчити анамнез пацієнта», — говорить інфекціоніст.

Лікар констатує, що, на превеликий жаль, серед тих, хто надходить у госпіталь, є також вакциновані всіма вакцинами — як однією, так і двома дозами.

«Говорити, що вакциновані є стовідсотково безпечними та не можуть заражати інших, наразі не можна. Іноді бачимо, як цілі сім’ї щеплених хворіють амбулаторно, серед яких деякі потребують стаціонарної допомоги», — розповідає Євген Дубровський.

Він нагадує, що, згідно зі світовими даними, вакциновані здебільшого хворіють легше, ніж невакциновані.

«У нас буде можливість перевірити це на практиці та дуже скоро зробити власні висновки», — говорить інфекціоніст.

Також лікар нагадує, що іноді трапляються не часті, але чітко окреслені побічні дії після щеплень («після щеплення, чи через щеплення — питання, яке в нашій країні надзвичайно важко вирішити»). Тому інфекціоніст радить охочим щепитись бути уважними, перед плануванням вакцинації завчасно звернутись до лікаря та пройти хоча б мінімальний огляд та обстеження, особливо коли є супутні непрості захворювання. А при появі небажаних поствакцинальних наслідків не зволікати, а вчасно звертатись за допомогою.

«На практиці також помічено, що досить часто люди, одразу після вакцинації, на 5-8 дні, заражаються. Що це за явище та в чому причина також треба розбиратись. Є припущення, що після щеплення людина стає дуже вразливою, тому ще одна дуже цінна практична порада – після щеплення принаймні на тиждень залишатись вдома та максимально знизити соціальні контакти», — рекомендує інфекціонфіст.

Також ми розповідали, що вакциновані мають у 13 разів більший ризик захворіти на COVID-19, ніж перехворілі — дослідження.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.