Догори
Дати відгук

Міжнародне дослідження виявило, з якого віку змінюється обмін речовин

Жирові клітини потребують менше енергії

1 хв на прочитання31 Серпня 2021, 08:11
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

В журналі Science був опублікований результат міжнародного дослідження, яке проводилося у 29 країнах, в ході якого вчені вимірювали швидкість обміну речовин у людей, починаючи з 8-денного віку і закінчуючи 95 роками.

Про результати дослідження розказала дієтологині Оксана Скиталінська. Як зауважила лікарка, висновки  геть перекреслили не лише те, чим люди прикривались, коли  ростуть животи і попи, але і те, що  казали лікарі: "Так а що ж ви хочете, вік, вам же не 25".

Так, обмін речовин був різним: найшвидший — від декількох днів народження до року (бо дитина стрімко росте та розвивається), потім з річного віку до 20-річного починає сповільнюватися на 3% в рік, а потім (і зараз найцікавіше) — з 20-річного та до 60-річного віку — він однаковий. Однаковий! І лише після 60 років до 90 починає справді сповільнюватися.

Обмін речовин починає сповільнюватися лише після 60 років.

Скиталінська додала, що це пояснюють тим, що після 60 років люди мало рухаються, мають хронічні захворювання, і в багатьох із них розвивається такий стан, як саркопенія — зменшення м'язевої тканини, а також заміщення її на жирову. Жирові клітини потребують менше енергії, ніж м'язові, але люди вже по "накатаній" звикли до булочок, налисників, вареничків і сальця.

До слова, відомо як в домашніх умовах підвищити гемоглобін крові.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.