Догори
Дати відгук

Міксбордери і рокарії з хвойними рослинами на ділянці (ФОТО)

Декоративні впродовж усього року, стійкі до несприятливих погодних умов і не потребують особливого догляду.

3 хв на прочитання18 Червня 2024, 00:36
Фото: Телеграм-канал «Садівник» Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Поділитись:

Створення гармонійного й естетично привабливого саду з хвойними рослинами вимагає певних знань і творчого підходу. Хвойні рослини мають свої переваги: вони декоративні впродовж усього року, стійкі до несприятливих погодних умов і не потребують особливого догляду. Одним із найкращих способів використання хвойних у ландшафтному дизайні є міксбордери та рокарії.

Міксбордери з хвойними рослинами

Міксбордер — це декоративна композиція, яка включає різноманітні рослини, висаджені в кілька рядів, аби створити багатошаровий ефект. Хвойні рослини ідеально підходять для міксбордерів завдяки своїй різноманітності форм і кольорів.

Підбір рослин:

  • Низькорослі: тис ягідний, карликові форми ялини.
  • Середньорослі: кипарисовик Лавсона, ялівець звичайний.
  • Високорослі: ялина звичайна, сосна гірська.

Розміщення:

  • Передній план: низькорослі та карликові форми хвойних рослин.
  • Середній план: середньорослі рослини з яскравими кольорами хвої.
  • Задній план: високорослі види, що створюють тло для композиції.

Комбінація з іншими рослинами. Хвойні добре поєднуються з багаторічниками (хости, астильби) та декоративними травами (міскантус, фестука). Для контрасту можна додати рослини з яскравими квітами (лілії, флокси).

Рокарії з хвойними рослинами

Рокарій — це садова композиція з використанням каменів і декоративних рослин, що імітує природний гірський ландшафт. Хвойні рослини додають рокаріям стабільності та структури.

Вибір місця. Рокарій найкраще розміщувати на схилах або терасах для створення природного вигляду. Важливо забезпечити гарний дренаж, щоб уникнути застою води.

Підбір рослин:

  • Карликові та повзучі: ялівець горизонтальний, сосна гірська «Мопс».
  • Середні: туя західна «Глобоза», кипарисовик горохоплодний.

Розташування рослин і каменів. Камені повинні бути розміщені нерівномірно, створюючи природний вигляд. Хвойні рослини висаджують групами, чергуючи з камінням для досягнення гармонії.

Догляд. Хвойні рослини у рокаріях потребують регулярного поливу, особливо в посушливі періоди. Підживлення навесні й обрізування для підтримання форми.

Фото 1/10

Практичні поради

Правильний вибір ґрунту. Хвойні рослини віддають перевагу добре дренованим ґрунтам із кислою реакцією. При посадці важливо додати в ями суміш торфу та піску.

Полив. Хоча більшість хвойних стійкі до посухи, молоді рослини потребують регулярного поливу в перший рік після посадки.

Мульчування. Мульчування кори чи деревної тріски допомагає зберігати вологу в ґрунті та запобігає росту бур’янів.

Обрізування. Формувальне обрізування краще проводити навесні, щоб рослини встигли відновитися до зими.

Захист від шкідників. Регулярний огляд рослин і використання інсектицидів при перших ознаках ураження допоможуть зберегти ваші хвойні у здоровому стані.

Створення міксбордерів і рокаріїв із хвойними рослинами дозволяє створити стильний і довговічний сад, який буде радувати око весь рік.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.