- Головна
- Новини
- Агро
- Агробізнес UA
- Меліоративна реформа: на Полтавщині збільшать площі поливу
Меліоративна реформа: на Полтавщині збільшать площі поливу
Полтавщина належить до трійки лідерів за кількістю створених організацій водокористувачів.
Засновник організації водокористувачів (ОВК) «Рейн» на Полтавщині ТОВ «Полтава-Сад» завдяки реалізації реформи гідротехнічної меліорації планує збільшили площі поливу на 800 га.Про це повідомили у Мінагрополітики.
Керівник ОВК «Рейн» Віталій Штанько розповідає, що ще понад 10 років тому його агропідприємство почало опановувати спринклерне зрошення. Як результат - площі поливу за цей період збільшено з 25 га до 1400 га.
«Наше підприємство понад 20 років спеціалізується на вирощуванні зернових, бобових культур, насінні олійних, а також пряних культур. У 2011 році ми освоїли принципово новий напрям діяльності - вирощування моркви і виробництво з неї корисних снеків. Досвід ми перейняли від виробників США. І вже у 2013 році нам вдалося зрошувати спринклерним методом перші 25 га моркви», - розповідає голова ОВК.
Позитивний досвід поливу спонукав товариство вже у 2014 році збільшити площі зрошення моркви до 35 га, а у 2016 році - будувати нові меліоративні мережі. Для підвищення врожайності й зниження витрат на експлуатацію мереж при поливі товариство придбало поливні машини кругової дії та розширило площу зрошення вже до 330 га. Протягом 2017-2018 років збудована нова меліоративна мережа дала можливість зрошувати додатково ще 1100 га. Наразі зрошується вже 1400 га.
«Завдяки створенню організації водокористувачів «Рейн» плануємо додатково залучити до поливу ще 800 га сільськогосподарських угідь. Подальша розбудова меліоративної мережі на цих угіддях та запуск ефективного поливу відкриває перспективи вирощування нішових культур: насіннєвої кукурудзи, насіннєвого соняшнику, збільшення площі картоплі та моркви. Водночас завдяки ОВК у нас з’являються додаткові перспективні можливості залучення інвестицій для розвитку меліоративної мережі, а також отримання державних гарантій для зміцнення аграрного потенціалу Полтавщини», – додає Віталій Штанько.
У рамках субгрантового договору з Програмою USAID АГРО заплановано поставку нового обладнання для впровадження водо- та енергозберігаючих технологій, зокрема автоматизованої самохідної системи зрошення та обладнання для сонячних електростанцій. Завдяки цій техніці будуть збільшені площі поливу на 93 га, зменшено споживання води на 30% і електроенергії на 10%.
Більше новин читайте на GreenPost.