Догори
Дати відгук

Медичний канабіс в Україні: нова ера лікування

Запуск електронної системи контролю та е-рецепти: як це змінить доступ до ліків на основі канабісу для пацієнтів.

2 хв на прочитання02 Жовтня 2024, 10:02
Зображення створене ШІ Зображення створене ШІ
Поділитись:

Пацієнти, які потребують лікування, скоро матимуть змогу отримувати препарати на основі медичного канабісу, - про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України. Виробництво та видача цих ліків будуть зафіксовані у Електронній системі обліку обігу медичного канабісу (ЕСОРК) і відбуватиметься лише за електронним рецептом у системі охорони здоров'я.

Цифрові технології для керування цими медичними препаратами вже розроблені. Пряма видача ліків в аптеках почнеться, як тільки на український ринок надійдуть необхідні рослинні субстанції або готові медичні засоби для їх виготовлення.

Всі транзакції з медичним канабісом реєструватимуться у ЕСОРК — централізованій платформі для обліку, моніторингу і контролю обігу конопель у медичних цілях, де буде враховано понад 35 типів операцій із 13 видами об'єктів обліку. Система створена на базі Дія.Engine.

До системи ЕСОРК будуть зареєстровані всі суб’єкти господарювання, що займаються обігом медичного канабісу. Серед них:

  • Аптеки, які планують виготовляти медичні препарати з рослинної субстанції канабісу;
  • Медичні заклади, які будуть використовувати готові медичні засоби або виготовляти їх на місці;
  • Імпортери, які збираються ввозити насіння, садивний матеріал канабісу, а також рослинну субстанцію або готові медичні препарати.

Призначення та відпуск медичних препаратів буде відбуватися строго за електронним рецептом, який виписує лікар. Ліки за е-рецептом можна буде придбати тільки в ліцензованій аптеці. 

“Усі операції з медичним канабісом будуть контролюватися – від початкових етапів ввезення (імпорту) конопель для медичних цілей в Україну до кінцевого відпуску лікарських засобів. Розроблені електронні рішення дозволять інтегрувати всіх учасників у єдину інформаційну екосистему та забезпечать автоматизацію процесів.”, - зазначає заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я