Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Масовий мор риби: анчоуси не встигли мігрувати на зимівлю до Чорного моря (ФОТО)

Масовий мор риби: анчоуси не встигли мігрувати на зимівлю до Чорного моря (ФОТО)

На берег викинуло близько 3,5-4 тонн хамси

2 хв на прочитання05 Грудня 2024, 17:34
Анчоуси не встигли мігрувати на зимівлю до Чорного моря.
Фото: Національний природний парк "Тузлівські лимани" Анчоуси не встигли мігрувати на зимівлю до Чорного моря. Фото: Національний природний парк "Тузлівські лимани"
Поділитись:

В Одеській області масово гине риба, викидаючись на береги водойм. Про це повідомили в соціальних мережах представники Національного природного парку “Тузлівські лимани”. Викид молодої хамси або анчоуса европейського стався на західному березі лиману Шагани протяжністю близько 6 кілометрів.

Як зазначається, в цьому році вперше за останній час з весни по осінь в Тузлівських лиманах було багато анчоуса. Зазвичай в осінній період хамса мігрує на зимівлю в різні глибинні райони Чорного моря, переважно до кримських та кавказьких берегів, берегів Туреччини, де утворює великі зимові скупчення.

Але в цьому році зграї хамси останніх генерацій, які зайшли влітку з моря в лимани, затримались і потрапили в негоду. Ймовірно, це стало наслідком високої чисельності популяції у цьому році, затримки її в місцях нагулу на мілководних і дуже багатих на природні корма лиманів, різкого погіршення метеорологічних умов та переохолодження риби.

Анчоуси не встигли мігрувати на зимівлю до Чорного моря
Анчоуси не встигли мігрувати на зимівлю до Чорного моря

В свою чергу, викинута лиманом хамса, стала важливим харчовим ланцюгом для різних видів хижих птахів та ссавців: шакалів, лисиць, борсуків, мартинів, бакланів, пеліканів та інш. У цей час можна було спостерігати за різними великими скупченнями рибоїдних птахів, які “полювали” на хамсу. За попередніми даними, з урахуванням кількості виловленої птахами напівживої риби, на берег викинуло близько 3,5-4 тонн хамси. Анчоус европейский, або хамса — це короткоциклічний планктоноїдний вид риб Чорного моря. Він являється основним за обсягом об’єктом промислового добування причорноморських країн.

анчоуси не встигли мігрувати на зимівлю до Чорного моря
анчоуси не встигли мігрувати на зимівлю до Чорного моря

Розмножується у морі, але часто при наявності проток між морем і лиманами заходить на нагул до Тузлівських лиманів. Хамса – є дуже важливою для хижих видів риб та дельфінів.

Більше новин читайте на GreenPost.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.