Маринований часник сподобається навіть тим людям, які не переносять гострий смак звичайного часнику. Його додають в рагу або плов, тушкують і запікають з ним м'ясо, використовують в бутербродах і подають до сала. При маринуванні частково зберігається користь часнику, тому закуска не тільки смачна, але і корисна.
Звичайно, часник повинен бути молодим, чи не торішнім. Найкраще тільки – що визрілим і зібраним.
Інгредієнти:
На літрову банку буде потрібно:
10-12 головок часнику середнього розміру
1 столова ложка солі
1 столова ложка цукру
1 столова ложка 3% оцту
1 столова ложка виноградного соку або жменю червоної смородини
2 лаврових листя
5 горошин чорного перцю
1 лист хрону
велика парасольку кропу, кілька гілочок петрушки
Приготування:
Банки миємо і стерилізуємо. Часник очищаємо від зовнішнього лушпиння до чистого шару, але так, щоб головки не розпалися. Дно скребти до чистоти ножем або акуратно зрізаємо брудний шар.
На дно банок укладаємо хрін, кріп, петрушку.
Заповнюємо банку часником, добре ущільнюючи, але намагаючись не тиснути. У проміжки засипаємо смородину і окремі часточки від головок, що розпалися якщо такі є.
Заливаємо окропом, накриваємо прокип’яченими кришками. Через 15 хвилин воду зливаємо в ємність, кип’ятимо і знову заливаємо часник на 15 хвилин.
Після цього воду знову зливаємо в окрему ємність, додаємо сіль, цукор, оцет, перець горошком і лавровий лист. Доливаємо зовсім небагато окропу ( 30 – 50 мл ), тому що під час кип’ятіння вода трохи випаровується. Кип’ятимо пару – трійку хвилин, заливаємо банки і закручуємо. Перевертаємо на кришки. Можна накинути який-небудь утеплювач, поки банки не охолонуть.
Окремі часнички можуть злегка посиніти. Це не страшно, за час зберігання колір зникне.