Догори
Дати відгук

МАГАТЕ продовжило місію на підстанціях українських АЕС

Експерти МАГАТЕ з фахівцями «Укренерго», «Енергоатому» та Держатомрегулювання відвідали низку високовольтних підстанцій.

1 хв на прочитання29 Жовтня 2024, 13:22
ФОТО: Спостережна місія МАГАТЕ на високовольтній підстанції / Укренерго ФОТО: Спостережна місія МАГАТЕ на високовольтній підстанції / Укренерго
Поділитись:

Спостережна місія Міжнародного агентства з атомної енергії продовжила розпочату у вересні роботу з оцінки стану важливих для безпечного функціонування АЕС України об'єктів енергетичної інфраструктури. Про це повідомили в Укренерго. Протягом минулого тижня експерти МАГАТЕ, спільно з фахівцями «Укренерго», «Енергоатому» та Держатомрегулювання, відвідали високовольтні підстанції, які визначені Міністерством енергетики України пріоритетними для гарантування безпечної роботи АЕС.

У межах роботи моніторингової місії, експерти МАГАТЕ оцінили та задокументували:

  • пошкодження електричних підстанцій;
  • результати відновлювальних робіт, реалізованих на сьогодні, та плани з відновлення і модернізації підстанцій у перспективі;
  • пропускну здатність високовольтних підстанцій у їхньому поточному стані.

«Систематичні атаки на критичну інфраструктуру є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права та становлять загрозу для енергозабезпечення населення. Фіксування таких злочинів та присутність міжнародних спостерігачів, як-от МАГАТЕ, є важливими кроками для стримування рф та мобілізації міжнародної спільноти на підтримку України. Агресор має чітко розуміти, що будь-які спроби використовувати енергетику як зброю матимуть серйозні наслідки», – заявив т.в.о. голови правління НЕК «Укренерго» Олексій Брехт.

На початку вересня Президент України Володимир Зеленський та генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі домовились про розширення мандата моніторингової місії Міжнародного агентства з атомної енергії. Тепер інспектори Агентства мають відстежувати безпекову ситуацію не лише безпосередньо на українських АЕС, а й на ключових підстанціях системи передачі електроенергії.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.