Експерти назвали шокуючу статистику смертей від передозування наркотиками (відео)
Експерти стверджують, що сказати стовідсотково, скільки життів українців забрали наркотики, не можуть навіть у профільному міністерстві.
За 2019 рік від передозування наркотиками загинув 421 українець. І мова йде лише про випадки, які були офіційно підтверджені під час розтину. Цілісної картини смертей від інтоксикації наркотичними речовинами не мають навіть у Міністерстві охорони здоров'я, каже керівник Центру психічного захворювання і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ Сергій Шум.
“Україна не має статистики померлих від передозування. У лабораторіях фахівці можуть зафіксувати лише смерть від інтоксикації. Якщо не буде спеціального подання на визначення причини смерті, від яких саме наркотичних речовин загинула людина можна так і не дізнатися”, - сказав Сергій Шум.
Також керівник Центру озвучив офіційну статистику. За його інформацією минулоріч 13 смертей спричинили опіати, 43 - морфін і кодеїн. 161 людина загинула через інтоксикацію невстановленими наркотичними речовинами.
Голова БФ “Волна”, який працює з наркозалежними, Олег Димарецький каже, що за останні три місяці в одному лише місті Дніпро від передозування загинуло 17 українців. По всій країні цифри в рази більші.
У свою чергу Сергій Шум додав, що у 2018 році Центр розробив нормативно-правові акти, які дозволили безрецептурний відпуск препарату, що допомагає при передозуванні опіатами. Україна - це одна із небагатьох країн де такий підхід взагалі став можливим.
“Більше того, ми переклали оонівські стандарти домедичної допомоги, які пізніше затвердив МОЗ. Міністерство свого часу переконало МВС, що в аптечці у патрульних поліцейських має бути препарат, який використовується при передозуванні. Для правоохоронців розробили спеціальну назальну форму, бо робити уколи їм не дозволено. Але на практиці правоохоронці його не отримали, бо “Налаксон” досі не зареєстрували”, - розповів Шум.
Нагадаємо, що 31 серпня присвятили Міжнародному дню боротьби з передозуванням наркотиків, проблеми, що часто забувається, проте є провідною причиною смертності серед споживачів ін’єкційних опіатів.
Як писав GreenPost раніше, вуличні продавці у португальській столиці Лісабоні пропонують туристам «гашиш чи кокаїн». Поліція стверджує, що у більшості випадків вони виготовлені з лаврового листя, борошна або меленого парацетамолу.