Користь меду не безумовна – він також має протипоказання. Про це нутриціолог Анна Мельник розповіла у своєму інтерв’ю GreenPost.
Лікар нагадала, що діабетикам не можна вживати меду взагалі, а людям із нирковою або серцевою недостатністю слід вживати цей продукт бджолярства з великою засторогою.
Також нутриціолог попереджає, що вживання меду може бути корисним, проте не настільки, як багато хто розраховує.
«На жаль, я знаю дуже багато бджолярів, які живуть у себе на пасіці і мають ті самі проблеми (серцево-судинні тощо), що й усі інші. Хоча мед у них прекрасний», – говорить Анна Мельник.
Окрім того, нутриціолог нагадує про існування ще однієї небезпеки меду: бджоли перебувають із нами в одній екологічній обстановці.
«Отруєні квіточки – це ще не все… В одному селі почали качати мед, а він у багатьох якогось дивного бордового відтінку і з якимсь незрозумілим присмаком. Виявилося, що пофарбували комбайни такою фарбою, що бджоли вирішили, що це нектар. І вони просто з’їли цю фарбу і зробили з неї мед…» – розповідає Анна Мельник.
Лікар підкреслює: ми ніколи не можемо точно знати, з чого саме бджоли зробили мед.
«Коли в одного бджоляра я запитала, з яких це квітів, він подивився мені у вічі і сказав: "Я ж за кожною бджолою не ходжу!"», – розповідає нутриціолог.
Раніше ми писали, що ціна 120-140 гривень за літр меду навіть не покриває витрат пасічника.