Догори
Дати відгук

Летальність може сягати 50 %: що відомо про «конкурента» коронавірусу й Еболи — вірус Марбург

Спалахи вірусу Марбург відбуваються щороку, до Європи його завозять туристи з Африки.

3 хв на прочитання20 Лютого 2023, 21:08
Поділитись:

Всесвітня організація охорони здоров'я посилила спостереження за смертельним вірусом Марбурга (або ж марбурзьким вірусом), поширення якого наразі викликає серйозне занепокоєння.

Це сталося внаслідок підтвердження Екваторіальною Гвінеєю спалаху високоінфекційного вірусу, який, як вважається, забрав життя двохсот людей в африканській країні.

Є побоювання, що вірус швидко розповсюджується, а дії ВООЗ розглядаються як узгоджені дії зі стримування поширення на ранніх стадіях, пише Emerging Risks. Сусідній Камерун минулого тижня також обмежив пересування вздовж свого кордону через побоювання зараження і заявив цього тижня, що виявила два підозрілі випадки геморагічної лихоманки Марбурга.

Агентство ООН скликало 14 лютого екстрену нараду з представником консорціуму з вакцини проти вірусу Марбург (MARVAC), щоб обговорити вакцину і терапевтичні рішення проти вірусу і визначити пріоритети досліджень.

Вірус Марбург, про який зараз пишуть ЗМІ, за морфологічними властивостями подібний до вірусу Ебола, але відрізняється від нього в антигенному відношенні. Цей вірус локалізується в центральній та східній Африці, і він нехарактерний для людини, його «батьківщиною» є мавпи. Причому це переважно не людиноподібні мавпи, проте він іноді, в окремих випадках, переходить на африканців, коли вони дуже близько спілкуються з мавпами. Ще одним його природним резервуаром цього вірусу є кажани, як у коронавірусу. Про це розповідає лікар Олександра Литкіна.

Спалахи вірусу Марбург відбуваються щороку, до Європи його завозять туристи, які приїхали з центральної та східної Африки, де локалізується інфекція. Поширення лихоманки Марбург було таке:

-1998-2000 роки — 149 хворих (123 померлих) у Демократичній Республіці Конго;

-2004-2005 роки — 374 хворих (329 померлих) в Анголі;

-2007 рік — в Уганді 3 хворих (1 помер) у липні-серпні, 1 хворий у вересні та 37 інфікованих (14 померлих) у вересні-листопаді.

Вірус Марбург дуже складно передається: у людський організм він потрапляє під час обміну біологічними рідинами (слина, кров). Можливим є аерозольний шлях передачі інфекції, а також можлива передача через забруднене обладнання для ін'єкцій або в результаті голки. Інкубаційний період захворювання триває близько трьох днів, після чого настає інфекційна частина, яка проявляється лихоманкою та болем у м'язах. При цьому відмінними особливостями вірусу є висипання на тілі й ураження печінки та підшлункової залози.

Вірус Марбург викликає так звану геморагічну лихоманку. Це порушення згортання крові. Також викликає синці, крововиливи і так далі. Летальність за відсутності лікування сягає 50 %. Якщо вірус своєчасно виявити та почати лікувати, то смертність падає приблизно в чотири рази.

Також ми розповідали про безпідставну реєстрацію БАДу як ліків від COVID-19: підозрюють колишнього першого заступника Міністра охорони здоров’я України.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: life.kyiv.ua
Київ у диму: після нічної атаки РФ різко погіршилась якість повітря
2 хв на прочитання20 хвилин тому
Прапор Євросоюзу та вітряки та сонячні панелі. Зображення створено ШІ
Європейський Союз планує зменшити викиди CO2 на 90 % до 2040 року. Чи можливо?
5 хв на прочитання2 години тому
Лаборантка тримає кролика. Зображення згенероване ШІ
Досліди на тваринах. Що насправді відбувається з тваринами у лабораторіях?
4 хв на прочитання3 години тому
Фото: «Ландшафтний дизайн»
Секрети сучасного ландшафтного дизайну: як створити стильний і невибагливий сад на невеликій ділянці (ФОТО)
3 хв на прочитання9 годин тому
«Гарячий атом» — Швейцарія зупинила блок АЕС через аномальну спеку
2 хв на прочитання10 годин тому
Сезон лохини в розпалі: ціни на ягоду в Україні стрімко падають
1 хв на прочитанняВчора
Українську "зелену" енергію інтегрують в ринок ЄС - Кабмін подав до Ради ключовий законопроєкт
2 хв на прочитанняВчора
Трагедія на Житомирщині: уряд ліквідовує наслідки потужного вибуху
1 хв на прочитанняВчора